Connect with us

Genel

BAKANDAN ASELSAN MÜHENDİSİNİN ÖLDÜRÜLMESİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Yayınlandı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

TİB’in baştan aşağı yeniden yapılandırılması gerektiği kanaatine vardık

Önümüzdeki günlerde İstanbul’un trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan bir önemli mega projeyi sizlerle paylaşacağız”

ASELSAN mühendisinin ölü bulunması) Türkiye’de onlarca, yüzlerce kuruluşumuz, şirketimiz var. Bu şirketlerimizde olmuyor da neden ASELSAN’da oluyor? Kafamızda elbette ciddi bir soru işareti var

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) yeniden yapılandırılması gerektiğini bildirdi.

Bakan Elvan, Habertürk televizyonunda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

AK Parti olarak, dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilmemesi kararına ilişkin Elvan, başından bu yana son derece açık, şeffaf bir yaklaşım izlediklerini söyledi. Meclis Genel Kurulu’nda her milletvekilinin hür iradesiyle düşüncesini ifade ettiğini ve sonuçta 4 bakanın Yüce Divan’a gönderilmesinin reddedildiğini ifade eden Elvan, “Olay bundan ibaret. Millet adına temsilci olan milletvekillerimizin verdiği kararlara tüm kesimlerin saygı duyması gerekir” dedi.

Bakan Elvan, yasa dışı dinlemelere ilişkin soru üzerine, bir ülkenin cumhurbaşkanını, başbakanını dinlemenin casusluktan farkı olmadığını belirtti. TİB’in bu süreçte çok yıprandığını dile getiren Elvan, şunları kaydetti:

Bu kurumun mutlaka yeniden yapılandırılması, yeniden şekillendirilmesi hatta binasının değiştirilmesi hususunu daha önce de ifade ettim. Bunlara yönelik tabi çok kapsamlı çalışmalar yaptık ve mutlaka TİB’in baştan aşağı yeniden yapılandırılması gerektiği kanaatine vardık. Şu anda biz özellikle TİB’le ilgili birkaç alternatifli tasarı hazırladık. Bakanlar Kurulumuzun çok yoğun bir gündeme sahip olması nedeniyle maalesef bugüne kadar bunu görüşemedik. Bakanlar Kurulunda görüşmemiz gerekiyor.”

Özellikle 17 ve 25 Aralık olaylarından sonraki süreçte gerekli önlemlerin alındığını, tüm kayıtların muhafaza edildiğini anlatan Elvan, her TİB çalışanının yaptığı iş ve eylemlerinin kayıt altına alındığını söyledi. Bakan Elvan, mahkeme kararı olmadan hiçbir şekilde TİB tarafından dinleme yapılmasının söz konusu olmadığını vurguladı.Twitter’la sorunumuz yok

Elvan, bir başka soruyu yanıtlarken mahkeme kararı gereği sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki “Fuat Avni” isimli hesabın kapatıldığını anımsattı.

Twitter’la ilgili şu an ciddi sorun bulunmadığını dile getiren Elvan, şöyle konuştu:

Zaman zaman gecikmeler oluyor ama mahkeme kararlarını uyguluyorlar. Ofisle ilgili bir gelişme olmadı maalesef açmadılar. Tabi ki açmaları son derece yararlı olur, uygun olur, çünkü Türkiye onlar için çok önemli. Firma açısından oldukça gelir getirici bir ülke. Biz mutlaka ofis açmaları gerektiğini düşünüyoruz. Biz diyoruz ki; kim olursa olsun, ister Amerikan firması olsun, ister Alman, ister İngiliz firması olsun, ister Türk firması olsun, tüm şirketler Türk hukukuna uyacaklar, yasalarımıza uyacaklar. Şu anda Meclis Plan Bütçe Komisyonu’nda bir teklifimiz var. Yasalarımıza uymadıkları takdirde, orada 500 bin liraya kadar ağır para cezası getiriyoruz. Eğer böyle bir kararı uygulamada direnecek olurlarsa, bu tür para cezasına yönelik yaptırımları da uygulamak istiyoruz.

İstanbul trafiğini rahatlatacak mega proje

İstanbul’un trafiğini rahatlatmaya yönelik çok önemli çalışmalar yaptıklarını da anlatan Elvan, “Şu anda çalışmaları devam eden büyük mega projelerimiz var ve önümüzdeki günlerde yine İstanbul’un trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan bir önemli mega projeyi sizlerle paylaşacağız. İstanbul’un trafiğini gerçekten ciddi şekilde rahatlatacak olan bir proje, bu kadar söyleyeyim. İnşallah sayın Başbakanımızla bunun açıklamasını bir kaç hafta içerisinde yaparız” diye konuştu.

Bakan Elvan, petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından, uçak biletlerindeki tavan fiyat uygulaması hakkında firmalarla yeniden bir araya gelmeyi planladığını bildirdi.

ASELSAN’da çalışan mühendisin evinde ölü bulunmasına ilişkin soru üzerine Elvan, bu tür hadiselerin kendisini üzdüğünü söyledi.  Elvan, “Bu ölümler normal değil mi?” şeklindeki soruyu yanıtlarken şunları söyledi:

Neden ASELSAN? Benim kafama takılan soru bu, neden ASELSAN? Bunların hepsi neden intihar deniyor, buna anlam vermek mümkün değil. ASELSAN’ın diğer kurumlarımızdan bir farkı mı var? Türkiye’de onlarca, yüzlerce kuruluşumuz var, şirketimiz var, bu şirketlerimizde olmuyor da neden ASELSAN’da oluyor? Kafamızda elbette ciddi bir soru işareti var. Ve bu konu geçmişte intihar ettiği söylenenler dahil çok kapsamlı, detaylı, ince ayrıntılarıyla araştırılması gerektiğini düşünüyorum.”

 

Daha Fazla Oku
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen – Zafer Havalimanı uçuşları başladı

Yayınlayan

Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Sabiha Gökçen- Zafer Havalimanı arasında uçuşlara başladı. Pegasus, Brüksel, Köln ve Düsseldorf’a yapılacak uluslararası uçuşların yanı sıra her Çarşamba 22:05’te Sabiha Gökçen Havalimanı ile Zafer Havalimanı, her Perşembe 07:35’te Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında karşılıklı uçuşlar yapacak.

Pegasus Havayolları, Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı’na ilk uluslararası uçuşunu Brüksel’den gerçekleştirdi. Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Zafer Havalimanı’na Brüksel, Düsseldorf, Köln gibi uluslararası uçuşların yanı sıra, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da yurt içi seferlerini sürdürecek. Pegasus Havayolları ve Zafer Havalimanı arasında yapılması planlanan uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zafer Havalimanı’na her Çarşamba saat 22:05’te, Zafer Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise her Perşembe 07:35’te yapılacak karşılıklı uçuşlar ile sürecek.

Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında haftalık düzenli olarak gerçekleştirilecek uçuşlar Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizmine büyük faydaları olan Kütahya, Afyon, Uşak illerinin ekonomik ve sosyal gelişimine de katkı sağlayacak. Zafer Havalimanı’nın artan düzenli uçuşları,  altyapısı ve tesisleriyle bölgenin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımına uzun vadeli ve kalıcı çözümler sunmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel

Qatar Airways ve Virgin Australia, Arabian Travel Market’te Yeni Stratejik Ortaklığını Açıkladı

Yayınlayan

Yeni anlaşma, Virgin Australia ve Qatar Airways yolcularına benzersiz ödüller ve her iki havayolunun ağında sorunsuz seyahat sunan kapsamlı bir kod paylaşımı anlaşması ve benzersiz üyelik ortaklığı avantajları içeriyor.

Bu anlaşma Qatar Airways yolcuları için Avustralya’daki 35 destinasyonda ve Virgin Australia yolcuları için dünya çapında 140’tan fazla destinasyonda artan seyahat seçenekleri ve avantajları sunacak.

DOHA, Katar : Qatar Airways, 2021 Skytrax endüstri ödüllerinde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi ve Avustralya’nın en sevilen taşıyıcısı Virgin Australia, bugün her iki havayolunun ağlarını, dinlenme salonlarını ve üyelik programlarını önemli ölçüde genişletecek yeni bir stratejik ortaklığı duyurdu.

Yıl ortasında başlayacak olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya ağ geçitleri ve Melbourne, Sidney dahil olmak üzere önemli Virgin Australia merkezleri arasında uygun aktarma seçenekleriyle, Avustralya ve Qatar Airways’in küresel ağı arasında seyahat ederken yolculara daha fazla erişim, benzersiz müşteri deneyimi ve benzersiz avantajlar sağlayacak. Brisbane, Adelaide ve Perth ile yapılan anlaşmalar, Avustralya için kritik bir ticaret ve turizm artışı sağlarken, her iki havayolunun müşterileri için yeni bir seyahat fırsatları dünyası sunacak.

Ortaklık anlaşması, Qatar Airways’in önemli bir varlık gösterdiği Dubai’deki Arabian Travel Market’in başlangıcında duyuruldu.

Qatar Airways şu anda Melbourne, Sidney, Brisbane ve Perth’e günlük uçuşların yanı sıra Adelaide’ye Auckland, Yeni Zelanda’ya devam eden haftalık üç uçuş gerçekleştiriyor. Yeni kod paylaşımı anlaşması sayesinde, Qatar Airways yolcuları, Virgin Australia’nın geniş iç hat ağındaki Cairns, Gold Coast, Alice Springs ve Broome dahil olmak üzere Avustralya’nın önemli turistik destinasyonları da dahil 35 varış noktasına tek bir rezervasyonla sorunsuz bir şekilde seyahat edebilecek. Qatar Airways yolcuları ayrıca Virgin Australia’nın Fiji ve Queenstown, Yeni Zelanda dahil olmak üzere yakın zamanda yeniden faaliyete geçen kısa mesafeli uluslararası pazarlarına da erişebilecek. Benzer şekilde, Virgin Australia müşterileri ve havayolunun ödüllü Velocity Frequent Flyer üyeleri, Virgin Australia misafirleri için, Qatar Airways’in geniş ağına erişim, çok çeşitli destinasyonlara tek noktadan bağlantı ve Virgin Australia web sitesi aracılığıyla Qatar Airways uçuş rezervasyonu yapma olanağı sağlar. Qatar Airways, Avrupa’da 54 şehre haftada 600’den fazla uçuşla hizmet veriyor ve Virgin Australia müşterileri için çok çeşitli yeni seçenekler sunuyor. Aynı şekilde, Qatar Airways yolcuları, www.qatarairways.com  üzerinden Virgin Australia ağına uçuş rezervasyonu yapabilir.

Stratejik ortaklık, Qatar Airways Privilege Club üyelerinin Virgin Australia ile uçarken Avios kazanmalarına ve kullanmalarına olanak tanıyan karşılıklı üyelik avantajlarını da içerecek ve Velocity üyelerine Qatar Airways hizmetlerinde seyahat ederken benzer avantajlar sağlanacak. Privilege Club ve Velocity üyeleri ayrıca, statü kademesine bağlı olarak ücretsiz dinlenme salonu erişimi, ücretsiz ekstra bagaj hakkı, öncelikli check-in, öncelikli uçağa biniş ve sırasıyla Virgin Australia ve uçuş sırasında öncelikli bagaj teslimi gibi çok çeşitli diğer benzersiz avantajlardan yararlanacak.  Qatar Airways Privilege Club kısa süre önce Avios ile ortaklığı aracılığıyla programını geliştirerek üyeleri için tahakkuk ve geri ödeme fırsatlarını önemli ölçüde genişletti.

Virgin Australia ile olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya’yı dünyaya bağlama konusundaki uzun vadeli taahhüdüne dayanmaktadır. COVID-19 salgını sırasında, Qatar Airways, Avustralya’ya sürekli olarak uluslararası hizmetler sunan ve Avustralyalıların evlerine dönmeleri için kritik bağlantılar sağlayan tek havayoluydu.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Avustralya ile güçlü, uzun süreli bir ilişkimiz var ve Virgin Australia ile bu anlaşma en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda geliyor. Bu ortaklık Avustralyalı yolculara Aileleri ve arkadaşları ile yeniden bağlantı kurabilmek ve ticaretin çarklarını devam ettirebilmek için son iki yılda şiddetle özledikleri dünyaya erişim sağlayacaktır. Daha uzaklara seyahat edenler için, merkezimiz Hamad Uluslararası Havalimanı’nın ödüllü olanaklarından yararlanarak ileriye doğru yolculuklarını mümkün kılacaktır. Ayrıca güzel, kozmopolit Avustralya ülkesini Katar’a uçan yolcularımıza da açacaktır.

Virgin Australia Group İcra Kurulu Başkanı Jayne Hrdlicka şunları söyledi: “Bugün, uluslararası seyahat etmeye aç olan Virgin Australia ve Velocity Frequent Flyer üyeleri için harika bir haber. Unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmaya inanılmaz derecede odaklandık ve Qatar Airways ile olan yeni ortaklığımız, Virgin Australia’nın ayak izini Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da önemli ölçüde genişletecek ve konuklarımıza dünyayı sorunsuz bir şekilde görebilmeleri için yüzlerce imkan daha sunacak. Virgin Australia ve Qatar Airways, ödüllü hizmetleriyle tanınırlar ve güçlerini birleştirmeleri, birlikte Avustralya, Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve ötesi arasında seyahat ederken inanılmaz bir deneyim sunabilmemiz anlamına gelir. Qatar Airways, pandemi sırasında zor koşullarda dünyayla hayati bağlantıyı sürdürmekte Avustralya için çok önemli bir ortak oldu. Qatar Airways’in Virgin Australia ailesine katılmasından gurur duyuyoruz ve konuklarını yıl ortasında Virgin Australia hizmetlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Devamını Oku

Genel

Eurowings Airlines, Zafer Havalimanı seferlerine başlıyor

Yayınlayan

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Eurowings uluslararası sefer düzenlediği havalimanları arasına Zafer Havalimanı’nı da ekledi. Eurowings Zafer Havalimanı’na ilk seferlerini 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlatacak.

Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’na yeni uluslararası uçuş hatları ile güçlenmeye devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerinden Eurowings de 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Zafer Havalimanı – Düseldorf arasında karşılıklı sefer düzenlemeye başlayacağını duyurdu. Pegasus Havayolları ve Corendon Airlines’ın ardından Zafer Havalimanı’nı uluslararası uçuşlarına ekleyen üçüncü havayolu şirketi olan Eurowings, 21 Temmuz’da da Stuttgart seferlerini başlatacak. Uygun maliyetli bilet fiyatları ve güvenli uçuşları ile Avrupa’da ağrılıkla tatilciler tarafından tercih edilen Eurowings müşteri memnuniyeti sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor.

Dünya standartlarındaki modern altyapısı ve tesisleri ile bölge ulaşımına 7/24 hizmet sunarak destek veren Zafer Havalimanı, son dönemde eklenen yeni uçuş hatları ile gelişimini sürdürüyor. Zafer Havalimanı, Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizminde önemli bir gelişim potansiyeline sahip olan Afyon, Uşak ve Kütahya illerinin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımı ihtiyacına modern, uzun vadeli ve kalıcı bir çözüm getiriyor.

İç Ege bölgesinin sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeline duyulan büyük güvenin göstergesi olan ve nesiller boyu kullanılacak, kalıcı ve stratejik bir eser olan Zafer Havalimanı, modern altyapı olanakları ve kolay ulaşım avantajı ile ülkemizin ulaşım altyapısına ve ekonomik gelişimine çok yönlü katkılar yapmaya devam edecek.

Devamını Oku

Kategoriler

Popüler Haberler