Connect with us

Genel

Airbus’dan 3 Yeni Helikopter

Yayınlandı

Airbus, 3 yeni helikopter modeli ile iddialı. Şirketten yapılanaçıklamada şu bilgileri yer verildi:

Yeni ürün sertifikasyonu ve tanıtımı ile başarılı bir yılı geride bırakan Airbus Helicopters, müşteri memnuniyeti, kalite, güvenlik ve rekabetçiliğe verdiği önem ile küresel pazarda kendi alanında müşterilerine en iyi hizmeti vermektedir

2014 yılında Airbus Helicopters, sivil, parapublic ve askeri ürün hatlarından 471 adet döner kanatlı hava aracı teslim etti ve 402 kesin sipariş aldı.

Airbus Group’a yeni kimliği ile tam entegrasyon sağlayan Airbus Helicopters, ilk yılında üç yeni helikopteri (orta ölçekli EC145 T2 ve T3 EC135 / P3 sürümleri ile birlikte 7 metrik-ton kategori EC175) için benzeri görülmemiş bir sertifikasyon ve hizmet tanıtımını başarıyla gerçekleştirmiştir.

Airbus Helicopters güvenlik, müşteri desteği ve hizmetlerinin öncelikli olarak arttırılmasını kapsayan dönüşüm planı ile 2014 yılında önemli bir ilerleme kaydetmiştir.

Aynı zamanda yeni ürün geliştirmede de geçen yıl önemli bir ilerleme kaydetti. Öyle ki, yeni nesil orta ölçekli çift motorlu X4 rotorcraft, 3 Mart 2015’te Heli-Expo fuarında ilk uçuşunu gerçekleştirecek.

Başkan Guillaume Faury, “Küresel rotorcraft/döner kanat sektörünün gerçeklerine uyum sağlayarak Airbus Helicopters’ı gelecek için konumlandırıyoruz. 2015, bizim sektördeki istikrarımızı sağlayacağımız bir dönem olacak. Airbus Helicopters olarak müşterilerimize öngörülebilirlik ve zorlu görevler için en doğru helikopteri taahhüt etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

2014 yılında EC145, sipariş sayısını hem sivil hem askeri alanda ikiye katlayarak başarılı bir yılı geride bırakırken yıllık ağır helikopter teslimatı, 53 adet NH90 ve 48 adet Süper Puma ile 100 adeti aştı.

Aralık ayında hizmete giren ve artık Kuzey Denizi’nde petrol ve gaz yükleme görevlerinde hizmet veren EC175, 2014 yılında kaydedilen başarının bir diğer aktörüdür.

Endüstriyel üretim artışı ve bu helikopterin olgunluğunu pekiştirecek strateji ile EC175, 2015 yılında da sipariş almaya, teslim edilmeye devam edecektir.

Aviyonik suitleri ilk kez tasarlayan ve entegre eden rotorcraft/döner kanat üreticisi Airbus Helicopters’ın yeni Helionix®’i şirketin benzersiz birikimine katkı sağlayarak geçen yıl EC175 ve EC145 T2 üzerinde ilk çıkışını gerçekleştirdi.

Kullanıcılar, azalan pilot iş yükü, geliştirilmiş durumsal farkındalık ve uçuş zarfı koruması ve sistem yedeklemesi sağlayan Helionix’ten yararlanacak.

2014’ün ticari tarafında, Airbus Helicopters, %44lük teslimat payı ile sivil ve parapublic (kamu hizmetlerinde kullanılan helikopterler) alanındaki pozisyonunu kuvvetlendirdi.

EC225’in geçen yılki toplam teslimat başarısı bu helikopter tipinin piyasaya dönüşünün ve müşteri nezdinde oluşturduğu güvenin bir kanıtıdır. Öyle ki bu helikopter bazı petrol ve gaz operatörlerinin filosunun %90’ını oluşturmaktadır.

Askeri helikopter pazarında Airbus Helicopters, teslimat sayısında %11’lik payı ile 2014 yılında pazardaki varlığını korudu.

Tiger savaş helikopter programının tamamlanması ile birlikte ilk Block 2 Tiger HAD ateş desteği ve imha versiyonu Fransa’ya, 2 adet HAD/E versiyonu İspanya’ya teslim edildi.

Şirket, EC145’in hafif çok yönlü sürümü UH-72A Lakota için ABD Ordusu’ndan 51 adet sipariş aldı.

Airbus Helicopters’ın destek ve hizmet servislerinde de müşteri ve kullanıcılar için artan filo durumuna bağlı olarak geliştirmeler yapılmış, öyle ki yedek parça siparişlerinin yüzde 98’i zamanında teslim edilmiştir.

Şirket, ayrıca ilk piyasa giriş yılı dahil olarak 3 yıl yada 2000 uçuş saatine kadar uzatılmış garanti hizmeti vermektedir.

1 Ocak tarihi itibariyle yürürlüğe giren bu girişim, Airbus Helicopters’ın şirket çapında dönüşümü ile müşteri memnuniyeti üzerine konumlandırılan çabalarının bir kanıtıdır.

Airbus Helicopters’ın 2014 öncelikleri, filoların güvenlikle ilgili yeteneklerinin standardizasyonu teşvik eden ve ömürlerini uzatmayı içeren; uçuş kabiliyetini geliştirmek için gerekli değişiklikleri önerecek ve teşvik edecek endüstri çabalarını kapsayan güvenlik odaklı hizmet anlayışının devam ettirilmesi olarak belirlenmiştir.

Bu amaçla şirket, petrol ve gaz görevlerinde kullanılan EC225’ler için en iyi öneri ve uygulamaları içeren rotorcraft endüstrinin ilk “Uçuş Ekibi Operasyon El Kitabı (FCOM)”nı yayınlandı.

Diğer 2014 yeniliklerinden biri de, 2015 yılında yeni helikopter teslimatlarının tümüne dahil edilecek olan Airbus Helicopters’ın tüm ürün hattını kapsayan Vizyon 1000 kokpit kaydedicileridir.

Airbus Helicopters Başkanı Guillaume Faury,“Müşterilerimizin beklentilerini her durumda karşılayabildiğimiz, bizi daha rekabetçi ve kalıcı bir konuma, daha iyiye daha hızlı ulaştıracak eylemlerin arttırılması ile 2015 yılı, şirketin dönüşümünde ikinci adım olacaktır. Gelecek yıl için birincil hedefimiz müşterilerimizin beklentilerini en kısa sürede karşılmaktır” şeklinde konuştu.

Bir bakışta 2014

Toplam cironun %52’si sivil, %48’si askeri ürünlerden elde edilmiştir.

Airbus Helicopters ürünleri, toplam cironun %58’ni oluşturmaktadır, %42’lik pay diğer hizmet ve servislerden elde edilmiştir.

Toplam cironun %54’ü Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan, %27’si Amerika’dan, %19’u Asya ve Pasifik’ten elde edilmiştir.

2014 yılında 402 net sipariş

EC120/Ecureuil/Fennec/EC130 Ailesi: 176

EC135: 43

EC145: 115

Dauphin/Panther/ EC155 Ailesi: 28

EC175: 8

Super Puma/Cougar EC225/EC725 Ailesi: 32

Daha Fazla Oku
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen – Zafer Havalimanı uçuşları başladı

Yayınlayan

Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Sabiha Gökçen- Zafer Havalimanı arasında uçuşlara başladı. Pegasus, Brüksel, Köln ve Düsseldorf’a yapılacak uluslararası uçuşların yanı sıra her Çarşamba 22:05’te Sabiha Gökçen Havalimanı ile Zafer Havalimanı, her Perşembe 07:35’te Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında karşılıklı uçuşlar yapacak.

Pegasus Havayolları, Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı’na ilk uluslararası uçuşunu Brüksel’den gerçekleştirdi. Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Zafer Havalimanı’na Brüksel, Düsseldorf, Köln gibi uluslararası uçuşların yanı sıra, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da yurt içi seferlerini sürdürecek. Pegasus Havayolları ve Zafer Havalimanı arasında yapılması planlanan uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zafer Havalimanı’na her Çarşamba saat 22:05’te, Zafer Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise her Perşembe 07:35’te yapılacak karşılıklı uçuşlar ile sürecek.

Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında haftalık düzenli olarak gerçekleştirilecek uçuşlar Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizmine büyük faydaları olan Kütahya, Afyon, Uşak illerinin ekonomik ve sosyal gelişimine de katkı sağlayacak. Zafer Havalimanı’nın artan düzenli uçuşları,  altyapısı ve tesisleriyle bölgenin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımına uzun vadeli ve kalıcı çözümler sunmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel

Qatar Airways ve Virgin Australia, Arabian Travel Market’te Yeni Stratejik Ortaklığını Açıkladı

Yayınlayan

Yeni anlaşma, Virgin Australia ve Qatar Airways yolcularına benzersiz ödüller ve her iki havayolunun ağında sorunsuz seyahat sunan kapsamlı bir kod paylaşımı anlaşması ve benzersiz üyelik ortaklığı avantajları içeriyor.

Bu anlaşma Qatar Airways yolcuları için Avustralya’daki 35 destinasyonda ve Virgin Australia yolcuları için dünya çapında 140’tan fazla destinasyonda artan seyahat seçenekleri ve avantajları sunacak.

DOHA, Katar : Qatar Airways, 2021 Skytrax endüstri ödüllerinde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi ve Avustralya’nın en sevilen taşıyıcısı Virgin Australia, bugün her iki havayolunun ağlarını, dinlenme salonlarını ve üyelik programlarını önemli ölçüde genişletecek yeni bir stratejik ortaklığı duyurdu.

Yıl ortasında başlayacak olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya ağ geçitleri ve Melbourne, Sidney dahil olmak üzere önemli Virgin Australia merkezleri arasında uygun aktarma seçenekleriyle, Avustralya ve Qatar Airways’in küresel ağı arasında seyahat ederken yolculara daha fazla erişim, benzersiz müşteri deneyimi ve benzersiz avantajlar sağlayacak. Brisbane, Adelaide ve Perth ile yapılan anlaşmalar, Avustralya için kritik bir ticaret ve turizm artışı sağlarken, her iki havayolunun müşterileri için yeni bir seyahat fırsatları dünyası sunacak.

Ortaklık anlaşması, Qatar Airways’in önemli bir varlık gösterdiği Dubai’deki Arabian Travel Market’in başlangıcında duyuruldu.

Qatar Airways şu anda Melbourne, Sidney, Brisbane ve Perth’e günlük uçuşların yanı sıra Adelaide’ye Auckland, Yeni Zelanda’ya devam eden haftalık üç uçuş gerçekleştiriyor. Yeni kod paylaşımı anlaşması sayesinde, Qatar Airways yolcuları, Virgin Australia’nın geniş iç hat ağındaki Cairns, Gold Coast, Alice Springs ve Broome dahil olmak üzere Avustralya’nın önemli turistik destinasyonları da dahil 35 varış noktasına tek bir rezervasyonla sorunsuz bir şekilde seyahat edebilecek. Qatar Airways yolcuları ayrıca Virgin Australia’nın Fiji ve Queenstown, Yeni Zelanda dahil olmak üzere yakın zamanda yeniden faaliyete geçen kısa mesafeli uluslararası pazarlarına da erişebilecek. Benzer şekilde, Virgin Australia müşterileri ve havayolunun ödüllü Velocity Frequent Flyer üyeleri, Virgin Australia misafirleri için, Qatar Airways’in geniş ağına erişim, çok çeşitli destinasyonlara tek noktadan bağlantı ve Virgin Australia web sitesi aracılığıyla Qatar Airways uçuş rezervasyonu yapma olanağı sağlar. Qatar Airways, Avrupa’da 54 şehre haftada 600’den fazla uçuşla hizmet veriyor ve Virgin Australia müşterileri için çok çeşitli yeni seçenekler sunuyor. Aynı şekilde, Qatar Airways yolcuları, www.qatarairways.com  üzerinden Virgin Australia ağına uçuş rezervasyonu yapabilir.

Stratejik ortaklık, Qatar Airways Privilege Club üyelerinin Virgin Australia ile uçarken Avios kazanmalarına ve kullanmalarına olanak tanıyan karşılıklı üyelik avantajlarını da içerecek ve Velocity üyelerine Qatar Airways hizmetlerinde seyahat ederken benzer avantajlar sağlanacak. Privilege Club ve Velocity üyeleri ayrıca, statü kademesine bağlı olarak ücretsiz dinlenme salonu erişimi, ücretsiz ekstra bagaj hakkı, öncelikli check-in, öncelikli uçağa biniş ve sırasıyla Virgin Australia ve uçuş sırasında öncelikli bagaj teslimi gibi çok çeşitli diğer benzersiz avantajlardan yararlanacak.  Qatar Airways Privilege Club kısa süre önce Avios ile ortaklığı aracılığıyla programını geliştirerek üyeleri için tahakkuk ve geri ödeme fırsatlarını önemli ölçüde genişletti.

Virgin Australia ile olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya’yı dünyaya bağlama konusundaki uzun vadeli taahhüdüne dayanmaktadır. COVID-19 salgını sırasında, Qatar Airways, Avustralya’ya sürekli olarak uluslararası hizmetler sunan ve Avustralyalıların evlerine dönmeleri için kritik bağlantılar sağlayan tek havayoluydu.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Avustralya ile güçlü, uzun süreli bir ilişkimiz var ve Virgin Australia ile bu anlaşma en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda geliyor. Bu ortaklık Avustralyalı yolculara Aileleri ve arkadaşları ile yeniden bağlantı kurabilmek ve ticaretin çarklarını devam ettirebilmek için son iki yılda şiddetle özledikleri dünyaya erişim sağlayacaktır. Daha uzaklara seyahat edenler için, merkezimiz Hamad Uluslararası Havalimanı’nın ödüllü olanaklarından yararlanarak ileriye doğru yolculuklarını mümkün kılacaktır. Ayrıca güzel, kozmopolit Avustralya ülkesini Katar’a uçan yolcularımıza da açacaktır.

Virgin Australia Group İcra Kurulu Başkanı Jayne Hrdlicka şunları söyledi: “Bugün, uluslararası seyahat etmeye aç olan Virgin Australia ve Velocity Frequent Flyer üyeleri için harika bir haber. Unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmaya inanılmaz derecede odaklandık ve Qatar Airways ile olan yeni ortaklığımız, Virgin Australia’nın ayak izini Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da önemli ölçüde genişletecek ve konuklarımıza dünyayı sorunsuz bir şekilde görebilmeleri için yüzlerce imkan daha sunacak. Virgin Australia ve Qatar Airways, ödüllü hizmetleriyle tanınırlar ve güçlerini birleştirmeleri, birlikte Avustralya, Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve ötesi arasında seyahat ederken inanılmaz bir deneyim sunabilmemiz anlamına gelir. Qatar Airways, pandemi sırasında zor koşullarda dünyayla hayati bağlantıyı sürdürmekte Avustralya için çok önemli bir ortak oldu. Qatar Airways’in Virgin Australia ailesine katılmasından gurur duyuyoruz ve konuklarını yıl ortasında Virgin Australia hizmetlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Devamını Oku

Genel

Eurowings Airlines, Zafer Havalimanı seferlerine başlıyor

Yayınlayan

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Eurowings uluslararası sefer düzenlediği havalimanları arasına Zafer Havalimanı’nı da ekledi. Eurowings Zafer Havalimanı’na ilk seferlerini 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlatacak.

Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’na yeni uluslararası uçuş hatları ile güçlenmeye devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerinden Eurowings de 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Zafer Havalimanı – Düseldorf arasında karşılıklı sefer düzenlemeye başlayacağını duyurdu. Pegasus Havayolları ve Corendon Airlines’ın ardından Zafer Havalimanı’nı uluslararası uçuşlarına ekleyen üçüncü havayolu şirketi olan Eurowings, 21 Temmuz’da da Stuttgart seferlerini başlatacak. Uygun maliyetli bilet fiyatları ve güvenli uçuşları ile Avrupa’da ağrılıkla tatilciler tarafından tercih edilen Eurowings müşteri memnuniyeti sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor.

Dünya standartlarındaki modern altyapısı ve tesisleri ile bölge ulaşımına 7/24 hizmet sunarak destek veren Zafer Havalimanı, son dönemde eklenen yeni uçuş hatları ile gelişimini sürdürüyor. Zafer Havalimanı, Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizminde önemli bir gelişim potansiyeline sahip olan Afyon, Uşak ve Kütahya illerinin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımı ihtiyacına modern, uzun vadeli ve kalıcı bir çözüm getiriyor.

İç Ege bölgesinin sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeline duyulan büyük güvenin göstergesi olan ve nesiller boyu kullanılacak, kalıcı ve stratejik bir eser olan Zafer Havalimanı, modern altyapı olanakları ve kolay ulaşım avantajı ile ülkemizin ulaşım altyapısına ve ekonomik gelişimine çok yönlü katkılar yapmaya devam edecek.

Devamını Oku

Kategoriler

Popüler Haberler