Connect with us

Genel

“Zenginleştirilmiş Gerçeklik Testi” Başarıyla Sonuçlandı!

Yayınlandı

DHL’in depolama operasyonlarında “Zenginleştirilmiş Gerçeklik Testi” başarıyla sonuçlandı! Giyilebilir teknolojiler ve zenginleştirilmiş gerçeklik uygulamaları, toplama süreçlerinde yüzde 25 iyileşme sağlıyor. DHL Supply Chain ve Ricoh’un ortaklaşa gerçekleştirdiği pilot proje

Hollanda’da hayata geçirildi. Ocak 2015: Dünyanın lider lojistik şirketi DHL, Hollanda’daki bir deposunda akıllı gözlük ve zenginleştirilmiş uygulamalar konulu pilot projesini başarıyla tamamladı. DHL’in müşterisi Ricoh ve giyilebilir teknolojiler uzmanı Ubimax ile birlikte hayata geçirdiği teknoloji, depolama operasyonlarında “görüntülü toplama” işlemi yapmakta kullanıldı. Personele depo boyunca akıllı gözlükte gördükleri grafikler yol gösterdi ve böylece toplama süreci hızlanırken hata oranında düşüş görüldü. Pilot projeyle, zenginleştirilmiş gerçekliğin lojistik alanında sunduğu katma değer kanıtlandı ve toplama sırasında yüzde 25 verim artışı sağlandı. DHL Supply Chain, Benelüks Teknoloji İş Birimi Direktörü Jan-Willem De Jong,

“Görüntülü toplama, siparişler toplanırken ellerin serbest kalmasını sağlıyor ve böylece büyük ölçüde verimlilik artışı sağlıyor. Bu teknoloji personelimize önemli destek sunmakla birlikte müşterilerimiz için de heyecan verici bir değer sunmamıza olanak tanıyor. Ancak bu, inovasyon hikayemizin yalnızca birinci adımı. Gelecekte tedarik zincirinin çok daha fazla alanında zenginleştirilmiş gerçekliğin kullanılacağına inanıyoruz.

Pilot projenin hayata geçirilirkenki amacı, teknolojinin yararlarını ve kısıtlı yanlarını ortaya çıkarmak olarak belirlendi. Üç hafta boyunca Bergen op Zoom’daki personel Google Glass ve VuzixM100 gibi taktıkları gözlüklerdeki ekranları kullandı. Koridor, ürün konumu ve miktarıyla ilgili toplama süreci bilgileri sırasıyla ekranlarda görüntülendi. Toplamda 10 toplama görevlisi cihazları kullandı ve 20.000’den fazla kalem ürün toplayarak verilen zaman dilimi içinde 9.000 sipariş tamamlamayı başardı. Böylece çalışanlar çok daha hızlı ve hatasız hareket etme imkanına kavuştu. DHL ve Ricoh halen geliştirilen çözümün ortak tanıtılması konusunu birlikte değerlendiriyorlar.

Ricoh EMEA Operasyonlar Direktörü Pieter-Jelle van Dijk “Sürekli olarak yeni teknolojilerle süreçlerimizi iyileştirmek için çalışıyoruz. Bu pilot projede DHL’in inovasyon ortağımız olmasından dolayı mutluluk duyduk” dedi.

Haziran 2014’te DHL’in Trend Araştırma takımı “Lojistikte Zenginleştirilmiş Gerçeklik” konulu bir trend raporu yayınlamıştı. Raporda başarılı uygulamalar ve gelecek vaat eden kullanım alanları detaylandırılıyordu. Rapor, depolama operasyonlarında görüntülü toplamanın yanı sıra nakliye, son nokta teslimi ve katma değerli hizmetler gibi alanlarda operasyonların zenginleştirilmiş gerçeklik uygulamaları kullanılarak nasıl geliştirilebileceğini ortaya koyuyor.

DHL yakın gelecekte zenginleştirilmiş gerçeklik uygulamalarının farklı alanlardaki ekonomik fizibilitesini araştırmayı planlıyor ve bu konuda ortaklıklara açık olduğunu vurguluyor.

“Lojistikte Zenginleştirilmiş Gerçeklik” konulu trend raporu şu adresten online olarak indirilebilir: www.dhl.com/augmentedreality.

Kontak Bilgileri:

Marjinal Porter Novelli

Nevra Çankaya

Telefon: +90 212 219 29 71

nevrac@marjinal.com.tr

DHL Supply Chain Türkiye

Lojistik endüstrisinin dünya çapında pazar lideri olan DHL grubu şirketlerinden DHL Supply Chain, 60 ülkede 140 binden fazla çalışanı ile müşterilerine tedarik zinciri ve sözleşmeli lojistik hizmet çözümleri sunmaktadır. Dünyanın bir numaralı tedarik zinciri yönetimi şirketi olan DHL Supply Chain, Türkiye’de 2000 çalışanı ile 32 lokasyonda,

330.000 metrekare depolama alanıyla teknoloji, tüketici, sağlık, perakende, otomotiv, üretim ve kimya Deutsche Post DHL DHL Lojistik Hizmetleri A.Ş Ticari Sicil No: 435796/383378 The Mail & Logistics Group Çubuklu Mah. Orhan Veli Kanık Cad. Marmara Kurumlar VD No: 9/3 Beykoz / İstanbul 623 009 899 / Türkiye

Telefon +90 (0) 216 250 03 45

Faks  +90 (0) 216 250 03 95

www.dhl.com.tr

sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Tedarik zincirlerini yönetmek için entegre çözümler üreten DHL Supply Chain Türkiye, müşterilerinin iş kollarına dair ihtiyaçlarına özel depolama, dağıtım ve katma değerli hizmetler gibi tedarik zinciri yönetimi hizmetleri sunmaktadır. DHL Supply Chain Türkiye, toplumsal sorumluluğunun farkında bir firma olarak insana ve çevreye duyarlılık bilinciyle faaliyetlerine devam etmektedir.

www.dhl.com.tr

DHL – Dünyanın Lojistik Şirketi

Lojistik sektörünün ve sözleşmeli lojistik hizmetleri, uluslararası taşımacılık (kara, deniz, demir ve havayolu), ekspres kargo ve uluslararası posta hizmetlerinde küresel pazar lideri olan DHL, “Dünyanın Lojistik Şirketi”dir.  DHL, tüm bu alanlardaki uzmanlığına dayanarak  tüm tedarik zinciri genelindeki müşterilerine özel çözümler sunar. Dünyada 220’den fazla ülke ve bölgeyi kapsayan küresel ağı, yaklaşık 400.000 çalışanı ile üstün hizmet kalitesini yerel tecrübesiyle birleştiren DHL, müşterilerinin tedarik zinciri boyunca tüm gereksinimleri karşılar. Sosyal sorumluluğunun bilincinde bir şirket olan DHL, iklim koruma programlarını desteklerken, afet yönetimi ve eğitim konularında da çalışmalar yürütmektedir.

www.dhl.com

Daha Fazla Oku
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen – Zafer Havalimanı uçuşları başladı

Yayınlayan

Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Sabiha Gökçen- Zafer Havalimanı arasında uçuşlara başladı. Pegasus, Brüksel, Köln ve Düsseldorf’a yapılacak uluslararası uçuşların yanı sıra her Çarşamba 22:05’te Sabiha Gökçen Havalimanı ile Zafer Havalimanı, her Perşembe 07:35’te Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında karşılıklı uçuşlar yapacak.

Pegasus Havayolları, Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı’na ilk uluslararası uçuşunu Brüksel’den gerçekleştirdi. Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Zafer Havalimanı’na Brüksel, Düsseldorf, Köln gibi uluslararası uçuşların yanı sıra, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da yurt içi seferlerini sürdürecek. Pegasus Havayolları ve Zafer Havalimanı arasında yapılması planlanan uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zafer Havalimanı’na her Çarşamba saat 22:05’te, Zafer Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise her Perşembe 07:35’te yapılacak karşılıklı uçuşlar ile sürecek.

Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında haftalık düzenli olarak gerçekleştirilecek uçuşlar Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizmine büyük faydaları olan Kütahya, Afyon, Uşak illerinin ekonomik ve sosyal gelişimine de katkı sağlayacak. Zafer Havalimanı’nın artan düzenli uçuşları,  altyapısı ve tesisleriyle bölgenin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımına uzun vadeli ve kalıcı çözümler sunmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel

Qatar Airways ve Virgin Australia, Arabian Travel Market’te Yeni Stratejik Ortaklığını Açıkladı

Yayınlayan

Yeni anlaşma, Virgin Australia ve Qatar Airways yolcularına benzersiz ödüller ve her iki havayolunun ağında sorunsuz seyahat sunan kapsamlı bir kod paylaşımı anlaşması ve benzersiz üyelik ortaklığı avantajları içeriyor.

Bu anlaşma Qatar Airways yolcuları için Avustralya’daki 35 destinasyonda ve Virgin Australia yolcuları için dünya çapında 140’tan fazla destinasyonda artan seyahat seçenekleri ve avantajları sunacak.

DOHA, Katar : Qatar Airways, 2021 Skytrax endüstri ödüllerinde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi ve Avustralya’nın en sevilen taşıyıcısı Virgin Australia, bugün her iki havayolunun ağlarını, dinlenme salonlarını ve üyelik programlarını önemli ölçüde genişletecek yeni bir stratejik ortaklığı duyurdu.

Yıl ortasında başlayacak olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya ağ geçitleri ve Melbourne, Sidney dahil olmak üzere önemli Virgin Australia merkezleri arasında uygun aktarma seçenekleriyle, Avustralya ve Qatar Airways’in küresel ağı arasında seyahat ederken yolculara daha fazla erişim, benzersiz müşteri deneyimi ve benzersiz avantajlar sağlayacak. Brisbane, Adelaide ve Perth ile yapılan anlaşmalar, Avustralya için kritik bir ticaret ve turizm artışı sağlarken, her iki havayolunun müşterileri için yeni bir seyahat fırsatları dünyası sunacak.

Ortaklık anlaşması, Qatar Airways’in önemli bir varlık gösterdiği Dubai’deki Arabian Travel Market’in başlangıcında duyuruldu.

Qatar Airways şu anda Melbourne, Sidney, Brisbane ve Perth’e günlük uçuşların yanı sıra Adelaide’ye Auckland, Yeni Zelanda’ya devam eden haftalık üç uçuş gerçekleştiriyor. Yeni kod paylaşımı anlaşması sayesinde, Qatar Airways yolcuları, Virgin Australia’nın geniş iç hat ağındaki Cairns, Gold Coast, Alice Springs ve Broome dahil olmak üzere Avustralya’nın önemli turistik destinasyonları da dahil 35 varış noktasına tek bir rezervasyonla sorunsuz bir şekilde seyahat edebilecek. Qatar Airways yolcuları ayrıca Virgin Australia’nın Fiji ve Queenstown, Yeni Zelanda dahil olmak üzere yakın zamanda yeniden faaliyete geçen kısa mesafeli uluslararası pazarlarına da erişebilecek. Benzer şekilde, Virgin Australia müşterileri ve havayolunun ödüllü Velocity Frequent Flyer üyeleri, Virgin Australia misafirleri için, Qatar Airways’in geniş ağına erişim, çok çeşitli destinasyonlara tek noktadan bağlantı ve Virgin Australia web sitesi aracılığıyla Qatar Airways uçuş rezervasyonu yapma olanağı sağlar. Qatar Airways, Avrupa’da 54 şehre haftada 600’den fazla uçuşla hizmet veriyor ve Virgin Australia müşterileri için çok çeşitli yeni seçenekler sunuyor. Aynı şekilde, Qatar Airways yolcuları, www.qatarairways.com  üzerinden Virgin Australia ağına uçuş rezervasyonu yapabilir.

Stratejik ortaklık, Qatar Airways Privilege Club üyelerinin Virgin Australia ile uçarken Avios kazanmalarına ve kullanmalarına olanak tanıyan karşılıklı üyelik avantajlarını da içerecek ve Velocity üyelerine Qatar Airways hizmetlerinde seyahat ederken benzer avantajlar sağlanacak. Privilege Club ve Velocity üyeleri ayrıca, statü kademesine bağlı olarak ücretsiz dinlenme salonu erişimi, ücretsiz ekstra bagaj hakkı, öncelikli check-in, öncelikli uçağa biniş ve sırasıyla Virgin Australia ve uçuş sırasında öncelikli bagaj teslimi gibi çok çeşitli diğer benzersiz avantajlardan yararlanacak.  Qatar Airways Privilege Club kısa süre önce Avios ile ortaklığı aracılığıyla programını geliştirerek üyeleri için tahakkuk ve geri ödeme fırsatlarını önemli ölçüde genişletti.

Virgin Australia ile olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya’yı dünyaya bağlama konusundaki uzun vadeli taahhüdüne dayanmaktadır. COVID-19 salgını sırasında, Qatar Airways, Avustralya’ya sürekli olarak uluslararası hizmetler sunan ve Avustralyalıların evlerine dönmeleri için kritik bağlantılar sağlayan tek havayoluydu.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Avustralya ile güçlü, uzun süreli bir ilişkimiz var ve Virgin Australia ile bu anlaşma en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda geliyor. Bu ortaklık Avustralyalı yolculara Aileleri ve arkadaşları ile yeniden bağlantı kurabilmek ve ticaretin çarklarını devam ettirebilmek için son iki yılda şiddetle özledikleri dünyaya erişim sağlayacaktır. Daha uzaklara seyahat edenler için, merkezimiz Hamad Uluslararası Havalimanı’nın ödüllü olanaklarından yararlanarak ileriye doğru yolculuklarını mümkün kılacaktır. Ayrıca güzel, kozmopolit Avustralya ülkesini Katar’a uçan yolcularımıza da açacaktır.

Virgin Australia Group İcra Kurulu Başkanı Jayne Hrdlicka şunları söyledi: “Bugün, uluslararası seyahat etmeye aç olan Virgin Australia ve Velocity Frequent Flyer üyeleri için harika bir haber. Unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmaya inanılmaz derecede odaklandık ve Qatar Airways ile olan yeni ortaklığımız, Virgin Australia’nın ayak izini Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da önemli ölçüde genişletecek ve konuklarımıza dünyayı sorunsuz bir şekilde görebilmeleri için yüzlerce imkan daha sunacak. Virgin Australia ve Qatar Airways, ödüllü hizmetleriyle tanınırlar ve güçlerini birleştirmeleri, birlikte Avustralya, Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve ötesi arasında seyahat ederken inanılmaz bir deneyim sunabilmemiz anlamına gelir. Qatar Airways, pandemi sırasında zor koşullarda dünyayla hayati bağlantıyı sürdürmekte Avustralya için çok önemli bir ortak oldu. Qatar Airways’in Virgin Australia ailesine katılmasından gurur duyuyoruz ve konuklarını yıl ortasında Virgin Australia hizmetlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Devamını Oku

Genel

Eurowings Airlines, Zafer Havalimanı seferlerine başlıyor

Yayınlayan

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Eurowings uluslararası sefer düzenlediği havalimanları arasına Zafer Havalimanı’nı da ekledi. Eurowings Zafer Havalimanı’na ilk seferlerini 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlatacak.

Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’na yeni uluslararası uçuş hatları ile güçlenmeye devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerinden Eurowings de 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Zafer Havalimanı – Düseldorf arasında karşılıklı sefer düzenlemeye başlayacağını duyurdu. Pegasus Havayolları ve Corendon Airlines’ın ardından Zafer Havalimanı’nı uluslararası uçuşlarına ekleyen üçüncü havayolu şirketi olan Eurowings, 21 Temmuz’da da Stuttgart seferlerini başlatacak. Uygun maliyetli bilet fiyatları ve güvenli uçuşları ile Avrupa’da ağrılıkla tatilciler tarafından tercih edilen Eurowings müşteri memnuniyeti sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor.

Dünya standartlarındaki modern altyapısı ve tesisleri ile bölge ulaşımına 7/24 hizmet sunarak destek veren Zafer Havalimanı, son dönemde eklenen yeni uçuş hatları ile gelişimini sürdürüyor. Zafer Havalimanı, Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizminde önemli bir gelişim potansiyeline sahip olan Afyon, Uşak ve Kütahya illerinin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımı ihtiyacına modern, uzun vadeli ve kalıcı bir çözüm getiriyor.

İç Ege bölgesinin sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeline duyulan büyük güvenin göstergesi olan ve nesiller boyu kullanılacak, kalıcı ve stratejik bir eser olan Zafer Havalimanı, modern altyapı olanakları ve kolay ulaşım avantajı ile ülkemizin ulaşım altyapısına ve ekonomik gelişimine çok yönlü katkılar yapmaya devam edecek.

Devamını Oku

Kategoriler

Popüler Haberler