Connect with us

Genel

Şehadete Yürürken Bile Eşimiz Elimizden Tutuyor

Yayınlandı

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Öztürk:

– “Terörizme karşı Hava Kuvvetlerinin aynı kararlılık ve fedakarlıkla mücadeleye devam edeceğini tekrar vurguluyorum. Personelim ve ben, bu milletin birliğine ve kutsal vatan topraklarının bütünlüğüne uzanan her türlü elin ve yapılan her türlü hain planın önündeki en büyük engel olmaya devam edeceğiz”

– Törende, 29 Ekim 2014’te Diyarbakır’da şehit edilen Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun eşi Esra Aydoğdu’ya “Şehadet Belgesi” takdim edildi ve Kartal Vakfı tarafından alınan evin tapusu verildi. Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, “Terörizme karşı Hava Kuvvetlerinin aynı kararlılık ve fedakarlıkla mücadeleye devam edeceğini tekrar vurguluyorum. Personelim ve ben, bu milletin birliğine ve kutsal vatan topraklarının bütünlüğüne uzanan her türlü elin ve yapılan her türlü hain planın önündeki en büyük engel olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Öztürk, Hava Kuvvetleri Komutanlığında ilk kez düzenlenen “Astsubay Vecihi Hürkuş Onur Ödülü” törenindeki konuşmasında, Astsubay Vecihi Hürkuş Onur Ödülü töreninin, Türk Hava Kuvvetlerinde astsubay olmanın ne manaya geldiğini ifade etmek açısından iyi bir başlangıç olacağına inandığını söyledi.Türk havacılığının, 1900’lü yıllarda gelişmeye başladığı andan itibaren tüm komutan, subay, astsubayların üstün gayretler gösterdiğini vurgulayan Öztürk, şöyle devam etti: “Bu kişilerin her birinin büyük fedakarlıkları ile Hava Kuvvetleri bu günlere gelebilmiştir. Ancak bazı kimseler vardır ki onların hayat hikayeleri ve havacılık aşkına gösterdikleri çabalar bizlerde derin izler bırakmıştır. Muhterem anısına, bu güzide törenimize adını verdiğimiz Astsubay Vecihi Hürkuş, Türk havacılığında derin izler bırakan şahsiyetlerin başında gelmektedir. Vecihi Hürkuş’un hayatındaki en çarpıcı husus, onun devamlı zorluklarla, hatta imkansızlıklarla karşılaşmasına rağmen pes etmemesidir. Daha önce hiç yapılmamış işleri başarmasıdır. Karşısına çıkan engelleri sarsılmaz bir inanç ile aşmasıdır. O dönemde Avrupa ve Amerika’da büyük şirketlerin altından kalkabildiği uçak dizayn ve imalatını, tek başına ve son derece kısıtlı imkanlar içerisinde, çok erken bir dönemde başarmış olmasıdır. Son olarak da havacılığa çılgınlık derecesinde bir sevda ile bağlanmış olmasıdır.”

Türk Havacılık tarihinde yaygın olarak bilinmeyen ama Türk astsubaylarının fedakarlık ve kahramanlıklarını sergileyen başkaları da olduğunu dile getiren Öztürk, Maltepeli Hasan Fehmi örneğini verdi.

 Fehmi’nin 1918’de bugünkü Ürdün sınırları içerisinde yer alan Ma’an şehrindeki 3’üncü Tayyare Bölüğü’nde, gece gündüz çalışarak, meydanda bulunan başka çeşit kırık bir uçağın parçalarını da kullanarak uçamaz durumdaki Rumpler C uçağını faal hale getirdiğini anlatan Öztürk, Fehmi’nin bu hareketini, orada bulunan Alman havacıların hayretle izlediğini söyledi.

“Türk Hava Kuvvetlerinde astsubay olmak nedir?” sorusunun cevabının bu hayat hikayeleri olduğunu ifade eden Öztürk, “Kitap yazarken, buluş yaparken, mevcut teçhizatı kendi çabaları ile iyileştirirken, yeni bir sistem geliştirirken, astlarına örnek olurken ve de şeflik yaparken Vecihi olmak, Hasan Fehmi olmaktır. Çalışma şartlarının ağırlığına rağmen ‘Vatan sağ olsun’ deyip aşkla, iştiyakla verilen görevleri bihakkın yerine getirmektir” diye konuştu.

Örnekleri çeşitlendiren Orgeneral Öztürk, Türk Hava Kuvvetlerinin, bu tarif ettiği vasıfları taşıyan binlerce personele sahip olduğunu bildirdi.

Astsubaylarının da tıpkı subay, uzman çavuş, sivil personel ve erler gibi kendilerini havacılığa adamış, vakur, disiplinli ve “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” düsturunu benimsemiş çalışkan mensupları olduğunu değerlendiren Öztürk, “Türk Hava Kuvvetlerinin üçte birlik kısmını teşkil eden ve teknik bir kuvvet olmamız bakımından hava kuvvetlerinin bel kemiği durumundaki astsubaylarımız, yurt içinde ve Kosova’dan Afganistan’a yurt dışında kendilerine tevdi edilen görevleri başarıyla yürütmektedirler” ifadesini kullandı.

Öztürk, töreni düzenleme maksatlarından birinin de kendilerinden ve ailelerinden fedakarlık yaparak bu işlere imza atan astsubayları takdir etmek, onları onurlandırmak ve diğer personele örnek teşkil etmelerini sağlamak olduğunu vurgulayarak, ödül alan personelin titiz bir değerlendirmeden geçirildiğini ve taltif edilmeye değer bulunduğunu aktardı.

“Şehadete yürürken bile eşimiz elimizden tutuyor”  Orgeneral Öztürk, “Eşlerimizin ve aile bireylerimizin bizim meslek hayatımızla ne kadar iç içe olduğunun en büyük göstergesi biraz önce burada andığımız Şehit Hava Silah Mühimmat Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu ve kıymetli Esra Aydoğdu Hanımefendidir. Biz öyle bir meslek icra ediyoruz ki şehadete yürürken bile eşimiz elimizden tutuyor” dedi.

ORG2

Şehidin çalışkan, disiplinli, vatanını ve milletini seven, dürüst, havacılığı bir yaşam tarzı olarak benimsemiş, üstleri tarafından sevilen, astları tarafından sayılan, şefkatli bir eş, mazbut bir aile reisi olduğunu hatırlatan Öztürk, “Yani tam bir havacı ve Türk astsubayıydı. Eminim ki yaşasaydı, hak etmiş olduğu onur ödülünü almak üzere yine aramızda olacaktı” ifadesini kullandı.

Diyarbakır’da teröristlerce gerçekleştirilen ve Aydoğdu’nun hayatını kaybettiği menfur saldırıyı bir kez daha nefretle kınadığını bildiren Öztürk, şehide Allah’tan rahmet, hava kuvvetlerine, eşine ve tüm aile fertlerine baş sağlığı dileklerini sundu.

Öztürk, “Terörizme karşı Hava Kuvvetlerinin aynı kararlılık ve fedakarlıkla mücadeleye devam edeceğini tekrar vurguluyorum. Personelim ve ben, bu milletin birliğine ve kutsal vatan topraklarının bütünlüğüne uzanan her türlü elin ve yapılan her türlü hain planın önündeki en büyük engel olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

-Astsubaylara müjde-

Astsubayların eğitim seviyelerini daha yukarılara taşıyabilmek maksadıyla Astsubay Meslek Yüksek Okulu eğitimlerini iki yıla çıkardıklarını hatırlatan Orgeneral Akın Öztürk, sınıf okullarının ise meslek yüksek okulu eğitimlerinin ardından verilmeye başlandığını söyledi.

Öztürk, astsubaylardan eğitim alanında kendilerini daha da geliştirmelerini isteyerek, astsubaylardan özellikle İngilizce başta olmak üzere yabancı dil eğitimine daha sıkı sarılmalarını ve bilgisayar tabanlı eğitim sistemlerine adapte olmalarını dile getirdi.

Astsubay personelinden, daha fazla akademik çalışma içerisinde yer almalarını, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine ağırlık vermelerini beklediğini vurgulayan Öztürk, şunları kaydetti: “Sizlerin gerçekten yüksekleri hedeflemenizi istiyorum. Bu çerçevede, Astsubay Meslek Yüksek Okulundan tefrik edilecek başarılı öğrencilerin Hava Harp Okuluna kabulü üzerinde çalışılmaktadır. İnanıyorum ki bir gün bir Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencisini Harp Okulunu bitirmiş, pilot olmuş, sonra kurmaylığı kazanmış ve belki de Hava Kuvvetleri Komutanlığına gelmiş olarak göreceğiz.”

-“F-35’ler envantere girecek…”-

Hava Kuvvetleri envanterine 2020 yılından itibaren 5’inci nesil savaş uçağı F-35 uçaklarının dahil olacağını bildiren Öztürk, “Ayrıca yüz yıllık rüyayı gerçekleştirmeyi ve Türk subayı, astsubayı, mühendis ve işçisinin emekleri ile milli muharip uçağımızı geliştirmeyi planlıyoruz” bilgisini verdi.

Hizmete aldıkları ve almayı planladıkları modern hava sistemlerinin yeni usulleri kullanmayı gerektirdiğini vurgulayan Öztürk, astsubayların bu alanlara adapte olmasına, yenilikçi yaklaşımlar sergilemelerine ve her konuda proaktif davranmalarına ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Öztürk, “Sizlerin, bugüne kadar size verilen her görevi başarıyla gerçekleştirdiğiniz gibi, 21’inci yüz yıl Hava Kuvvetlerini de alnınızın akıyla yürüteceğinize inancım tamdır” dedi.

Öztürk, konuşmasının sonunda Sevgililer Günü’nü de kutladı.

Kuvvet Astsubayı Kıdemli Başçavuş Nazmi Harmancı da ülke savunmasında adeta koruyucu bir şemsiye görevi yapan Hava Kuvvetlerinde bulunmaktan onur duyduklarını söyledi. Dünyanın saygın ve önde gelen hava kuvvetlerinden biri olduğunu dile getiren Harmancı, insan gücünün etkin kullanımının önem arz ettiğini vurguladı. Harmancı, aday personel tekliflerinin birliklere gönderildiğini ve yapılan değerlendirmeler sonucunda 21 astsubaya ödül verilmesinin kararlaştırıldığını da bildirdi.

Törende Astsubay Vecihi Hürkuş’un hayat hikayesi ve günün anlamına yönelik hazırlanan kısa film gösterimi de yapıldı.

ORG3

-Şehit Astsubay’ın eşine Şehadet Belgesi verildi-

Törende, ayrıca 29 Ekim 2014’te Diyarbakır Bağlar semt pazarında uğradığı silahlı saldırıda şehit edilen Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun eşi Esra Aydoğdu’ya,  Orgeneral Akın Öztürk tarafından, “Şehadet Belgesi” takdim edildi. Esra Aydoğdu’ya ayrıca Kartal Vakfı’nca alınan evin tapusu da teslim edildi.

Orgneral Öztürk’ün Şehadet belgesinin üzerindeki metni okuması sırasında Şehit Astsubayın eşi gözyaşlarına hakim olamadı.

-Ödül töreni-

Öztürk, törene Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’la beraber geldi. Personelin ödüllerini Öztürk ve Ünal verdi. Öztürk ödülünü verdiği Yüksel Sabah’ın eşinin doğum nedeniyle törene katılmadığını öğrendi. Öztürk, “Biz ödülünü verdik ama Allah daha büyük bir ödül vermiş, Sabah’ın bir oğlu olmuş, tebrik ediyoruz” dedi.

Ödül alan personel adına bir konuşma yapan Kıdemli Başçavuş Mustafa Peker de 36 yıllık meslek hayatının son günleri yaşadığını dile getirirken, ödül törenini hiçbir zaman unutmayacağını belirtti.

Ödül alan astsubayların isimleri şöyle:

“Mustafa Peker, Turan Civci, İsmail Ekiz, Hüseyin Arslan, Güven Bekçi, Murat Erdönmez, Metin Karabey, Yüksel Sabah, Mehmet Demir, Oğuzhan Bilgili, Akın Alıcı, Rıfat Dinler, Fatih Kılıç, Fikret Erdoğan, Yusuf Günana, Mustafa Temel, Erkan Tandoğan, Ercan Keleş, Lokman Dal, Şahin Yavuz ve İlker Ayvazoğlu.”

Vecihi Hürkuş Derneği Başkanı Bahadır Gürer de Orgeneral Öztürk’e üzerinde Vecihi Hürkuş’un imzasının bulunduğu kitap hediye etti. Ödülü alan Öztürk, Türk Hava Kuvvetleri’nin dünyanın saygın hava kuvvetleri arasındaki yerini aldığını belirterek, “Bu Astubay Hürkuş ve Peker’ler sayesinde olmuştur. Ruhu şadolsun inşallah yaptıklarımızı saygıyla izliyordur” ifadesini kullandı. Tören sonunda Orgenaral Öztürk ve Ünal, ödül alan personelle toplu fotoğraf çektirdi. Fotoğraf çekimi sırasında bir çiftin küçük oğulları ile Öztürk arasındaki diyalog ise gülüşmelere neden oldu.

Daha Fazla Oku
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen – Zafer Havalimanı uçuşları başladı

Yayınlayan

Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Sabiha Gökçen- Zafer Havalimanı arasında uçuşlara başladı. Pegasus, Brüksel, Köln ve Düsseldorf’a yapılacak uluslararası uçuşların yanı sıra her Çarşamba 22:05’te Sabiha Gökçen Havalimanı ile Zafer Havalimanı, her Perşembe 07:35’te Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında karşılıklı uçuşlar yapacak.

Pegasus Havayolları, Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı’na ilk uluslararası uçuşunu Brüksel’den gerçekleştirdi. Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Zafer Havalimanı’na Brüksel, Düsseldorf, Köln gibi uluslararası uçuşların yanı sıra, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da yurt içi seferlerini sürdürecek. Pegasus Havayolları ve Zafer Havalimanı arasında yapılması planlanan uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zafer Havalimanı’na her Çarşamba saat 22:05’te, Zafer Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise her Perşembe 07:35’te yapılacak karşılıklı uçuşlar ile sürecek.

Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında haftalık düzenli olarak gerçekleştirilecek uçuşlar Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizmine büyük faydaları olan Kütahya, Afyon, Uşak illerinin ekonomik ve sosyal gelişimine de katkı sağlayacak. Zafer Havalimanı’nın artan düzenli uçuşları,  altyapısı ve tesisleriyle bölgenin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımına uzun vadeli ve kalıcı çözümler sunmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel

Qatar Airways ve Virgin Australia, Arabian Travel Market’te Yeni Stratejik Ortaklığını Açıkladı

Yayınlayan

Yeni anlaşma, Virgin Australia ve Qatar Airways yolcularına benzersiz ödüller ve her iki havayolunun ağında sorunsuz seyahat sunan kapsamlı bir kod paylaşımı anlaşması ve benzersiz üyelik ortaklığı avantajları içeriyor.

Bu anlaşma Qatar Airways yolcuları için Avustralya’daki 35 destinasyonda ve Virgin Australia yolcuları için dünya çapında 140’tan fazla destinasyonda artan seyahat seçenekleri ve avantajları sunacak.

DOHA, Katar : Qatar Airways, 2021 Skytrax endüstri ödüllerinde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi ve Avustralya’nın en sevilen taşıyıcısı Virgin Australia, bugün her iki havayolunun ağlarını, dinlenme salonlarını ve üyelik programlarını önemli ölçüde genişletecek yeni bir stratejik ortaklığı duyurdu.

Yıl ortasında başlayacak olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya ağ geçitleri ve Melbourne, Sidney dahil olmak üzere önemli Virgin Australia merkezleri arasında uygun aktarma seçenekleriyle, Avustralya ve Qatar Airways’in küresel ağı arasında seyahat ederken yolculara daha fazla erişim, benzersiz müşteri deneyimi ve benzersiz avantajlar sağlayacak. Brisbane, Adelaide ve Perth ile yapılan anlaşmalar, Avustralya için kritik bir ticaret ve turizm artışı sağlarken, her iki havayolunun müşterileri için yeni bir seyahat fırsatları dünyası sunacak.

Ortaklık anlaşması, Qatar Airways’in önemli bir varlık gösterdiği Dubai’deki Arabian Travel Market’in başlangıcında duyuruldu.

Qatar Airways şu anda Melbourne, Sidney, Brisbane ve Perth’e günlük uçuşların yanı sıra Adelaide’ye Auckland, Yeni Zelanda’ya devam eden haftalık üç uçuş gerçekleştiriyor. Yeni kod paylaşımı anlaşması sayesinde, Qatar Airways yolcuları, Virgin Australia’nın geniş iç hat ağındaki Cairns, Gold Coast, Alice Springs ve Broome dahil olmak üzere Avustralya’nın önemli turistik destinasyonları da dahil 35 varış noktasına tek bir rezervasyonla sorunsuz bir şekilde seyahat edebilecek. Qatar Airways yolcuları ayrıca Virgin Australia’nın Fiji ve Queenstown, Yeni Zelanda dahil olmak üzere yakın zamanda yeniden faaliyete geçen kısa mesafeli uluslararası pazarlarına da erişebilecek. Benzer şekilde, Virgin Australia müşterileri ve havayolunun ödüllü Velocity Frequent Flyer üyeleri, Virgin Australia misafirleri için, Qatar Airways’in geniş ağına erişim, çok çeşitli destinasyonlara tek noktadan bağlantı ve Virgin Australia web sitesi aracılığıyla Qatar Airways uçuş rezervasyonu yapma olanağı sağlar. Qatar Airways, Avrupa’da 54 şehre haftada 600’den fazla uçuşla hizmet veriyor ve Virgin Australia müşterileri için çok çeşitli yeni seçenekler sunuyor. Aynı şekilde, Qatar Airways yolcuları, www.qatarairways.com  üzerinden Virgin Australia ağına uçuş rezervasyonu yapabilir.

Stratejik ortaklık, Qatar Airways Privilege Club üyelerinin Virgin Australia ile uçarken Avios kazanmalarına ve kullanmalarına olanak tanıyan karşılıklı üyelik avantajlarını da içerecek ve Velocity üyelerine Qatar Airways hizmetlerinde seyahat ederken benzer avantajlar sağlanacak. Privilege Club ve Velocity üyeleri ayrıca, statü kademesine bağlı olarak ücretsiz dinlenme salonu erişimi, ücretsiz ekstra bagaj hakkı, öncelikli check-in, öncelikli uçağa biniş ve sırasıyla Virgin Australia ve uçuş sırasında öncelikli bagaj teslimi gibi çok çeşitli diğer benzersiz avantajlardan yararlanacak.  Qatar Airways Privilege Club kısa süre önce Avios ile ortaklığı aracılığıyla programını geliştirerek üyeleri için tahakkuk ve geri ödeme fırsatlarını önemli ölçüde genişletti.

Virgin Australia ile olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya’yı dünyaya bağlama konusundaki uzun vadeli taahhüdüne dayanmaktadır. COVID-19 salgını sırasında, Qatar Airways, Avustralya’ya sürekli olarak uluslararası hizmetler sunan ve Avustralyalıların evlerine dönmeleri için kritik bağlantılar sağlayan tek havayoluydu.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Avustralya ile güçlü, uzun süreli bir ilişkimiz var ve Virgin Australia ile bu anlaşma en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda geliyor. Bu ortaklık Avustralyalı yolculara Aileleri ve arkadaşları ile yeniden bağlantı kurabilmek ve ticaretin çarklarını devam ettirebilmek için son iki yılda şiddetle özledikleri dünyaya erişim sağlayacaktır. Daha uzaklara seyahat edenler için, merkezimiz Hamad Uluslararası Havalimanı’nın ödüllü olanaklarından yararlanarak ileriye doğru yolculuklarını mümkün kılacaktır. Ayrıca güzel, kozmopolit Avustralya ülkesini Katar’a uçan yolcularımıza da açacaktır.

Virgin Australia Group İcra Kurulu Başkanı Jayne Hrdlicka şunları söyledi: “Bugün, uluslararası seyahat etmeye aç olan Virgin Australia ve Velocity Frequent Flyer üyeleri için harika bir haber. Unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmaya inanılmaz derecede odaklandık ve Qatar Airways ile olan yeni ortaklığımız, Virgin Australia’nın ayak izini Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da önemli ölçüde genişletecek ve konuklarımıza dünyayı sorunsuz bir şekilde görebilmeleri için yüzlerce imkan daha sunacak. Virgin Australia ve Qatar Airways, ödüllü hizmetleriyle tanınırlar ve güçlerini birleştirmeleri, birlikte Avustralya, Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve ötesi arasında seyahat ederken inanılmaz bir deneyim sunabilmemiz anlamına gelir. Qatar Airways, pandemi sırasında zor koşullarda dünyayla hayati bağlantıyı sürdürmekte Avustralya için çok önemli bir ortak oldu. Qatar Airways’in Virgin Australia ailesine katılmasından gurur duyuyoruz ve konuklarını yıl ortasında Virgin Australia hizmetlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Devamını Oku

Genel

Eurowings Airlines, Zafer Havalimanı seferlerine başlıyor

Yayınlayan

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Eurowings uluslararası sefer düzenlediği havalimanları arasına Zafer Havalimanı’nı da ekledi. Eurowings Zafer Havalimanı’na ilk seferlerini 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlatacak.

Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’na yeni uluslararası uçuş hatları ile güçlenmeye devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerinden Eurowings de 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Zafer Havalimanı – Düseldorf arasında karşılıklı sefer düzenlemeye başlayacağını duyurdu. Pegasus Havayolları ve Corendon Airlines’ın ardından Zafer Havalimanı’nı uluslararası uçuşlarına ekleyen üçüncü havayolu şirketi olan Eurowings, 21 Temmuz’da da Stuttgart seferlerini başlatacak. Uygun maliyetli bilet fiyatları ve güvenli uçuşları ile Avrupa’da ağrılıkla tatilciler tarafından tercih edilen Eurowings müşteri memnuniyeti sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor.

Dünya standartlarındaki modern altyapısı ve tesisleri ile bölge ulaşımına 7/24 hizmet sunarak destek veren Zafer Havalimanı, son dönemde eklenen yeni uçuş hatları ile gelişimini sürdürüyor. Zafer Havalimanı, Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizminde önemli bir gelişim potansiyeline sahip olan Afyon, Uşak ve Kütahya illerinin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımı ihtiyacına modern, uzun vadeli ve kalıcı bir çözüm getiriyor.

İç Ege bölgesinin sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeline duyulan büyük güvenin göstergesi olan ve nesiller boyu kullanılacak, kalıcı ve stratejik bir eser olan Zafer Havalimanı, modern altyapı olanakları ve kolay ulaşım avantajı ile ülkemizin ulaşım altyapısına ve ekonomik gelişimine çok yönlü katkılar yapmaya devam edecek.

Devamını Oku

Kategoriler

Popüler Haberler