Connect with us

Genel

Uzay Turizmine Dünyada Yaklaşık 500 Milyon Dolar Yatırım Yapıldı

Yayınlandı

Türkiye’den uzaya gitmenin bedeli 100.000 dolar. 2015 yılının sonunda Türkiye’den dört kişi bu eşsiz deneyimi yaşama fırsatı bulacak.

VIP Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ceylan Pirinçcioğlu Les Ottomans’da gerçekleştirilen basın toplantısında yenilenen sitesini, Eşsiz Seyahat Deneyimlerini, EKOVIP paketlerini, MICE Turizmini ve Uzay Seyahatini tanıttı.

Türkiye’de turizm sektöründe ilklere imza atan VIP Turizm’in basın toplantısında Ceylan Pirinçcioğlu Türkiye’de ve dünyada turizm sektörünün önemine değindi ve VIP Turizm 2015 yılında gerçekleştireceği projeleri tanıttı.

Eşsiz Seyahat Deneyimleri ile yeni web sitesi vip.com.tr “Tıkla Dünyayı” sloganı ile tanıtıldığı toplantıda, Uzay Seyahati’nin de ayrıntıları paylaşıldı. Artık geri sayımın başladığı projenin deneme uçuşlarının bu yıl Haziran ayında başlayacağı ve ilk uçuşun da 2015’in sonunda yapılacağı belirtildi.

2015 beklentimiz 100 milyon TL

500 Milyon Dolar Yatırım Yapıldı

The Economist Dergisi’nin gelenekselleşen ‘yeni yılın yükselen sektörleri’ araştırmasına göre turizm, 2015 yılının parlayacak sektörlerinden olacak.

Türkiye ise dünyada turistlerin en çok talep gösterdiği 6. ülke olup her yıl 30 milyonu aşkın turist tarafından ziyaret edilmekte ve bu sayı her yıl artmaya devam etmektedir. Türk turizm sektöründeki enerjik ve sürekli büyüme, son küresel ekonomik krizin olumsuz etkilerinden etkilenmeyerek henüz kullanılmamış çok büyük bir potansiyeli de elinde tutmaktadır.

VIP Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ceylan Pirinçcioğlu 2015 yılında yaklaşık 100 milyon TL ciro beklentileri olduğunu belirtti.

Turizm sektörüne yapılan devlet desteği önemli

500 Milyon Dolar Yatırım Yapıldı2

40 milyon turistin Türkiye’yi ziyaret edeceği öngörülen 2015 Yılı Programında; Kış Turizmi Master Planı hazırlanması, yeni işletmecilik modelleri geliştirilmesi ve bazı ülkelerde kültür ve tanıtma müşavirlikleri faaliyete geçirilmesi yer alıyor.

Türkiye’de turizmin büyüdüğünü ve herkese uygun seyahat seçenekleri sunulduğunu belirten Pirinçcioğlu, “Son 20 yıldır Türkiye’de iç turizmin, yurt içi ve dışına hareketi artarak devam ediyor. Gelişen pazar içerisinde çeşitli profiller oluştu. Turizm yaygınlaştı… Bugün piyasada herkesin bütçesine göre ürün var. O nedenle artık pahalı, daha lüks, daha akıllı veya daha ekonomik demek yerine “isteğinize ve bütçenize uygun, mutlaka keyifli bir seyahat mümkün” demek daha doğru olur. Çok çeşitlilik ve detaylandırılmış programlar tüketicinin hizmetine sunulmaya devam edecek.” dedi.

500 Milyon Dolar Yatırım Yapıldı3

Pirinçcioğlu, Rusya’da yaşanan ekonomik kriz ve Avrupa’da avronun değer kaybetmesine karşı Türkiye’de turizmi canlandırmaya yönelik hükümetin turizm sektörünü destekleyecek bazı uygulamalar yapabileceğini belirtti. İran’ın yeni bir turizm noktası olarak Rusya’nın yaşadığı ekonomik krizin Türk turizmi üzerindeki etkilerini azaltabileceğine değinen Pirinçcioğlu, devlet desteğinin ve doğru tanıtımın İran, Norveç, Orta ve Uzakdoğu gibi geliştirilebilecek cazip turizm noktaları için önemli olduğunu vurguladı. Amerikalılara uygulanan vizenin kaldırılmasının psikolojik etkisi olduğunu düşündüğünü belirtti.

VIP Turizm “Eşsiz Seyahat Deneyimleri” ile uzay seyahatinden, Hollywood starlarıyla düzenlenen turlara, Toscana’da İtalyan sürüş pilotları ile Maserati’nin hız dünyasının keşfine kadar birçok eşsiz seyahat seçeneği sunuyor.

Uzaya gitmek artık hayal değil, gerçek!

500 Milyon Dolar Yatırım Yapıldı4

SCX şirketinin X-Cor Lynx Uzay Roketi’nin Türkiye temsilciliğini üstlenen VIP Turizm, hayallerinizi gerçekleştirmeye devam ediyor. X-Cor şirketinin bu hayali gerçekleştirmek için yaptığı yatırım yaklaşık 250.000 milyon avro.

2015 yılının sonunda gerçekleşecek ilk uçuşta, X-Cor Lynx Uzay Roketi, kalkıştan 4 dakika sonra saniyede 3 bin 564 kilometre hıza ulaşacak. 58’inci kilometrede motorlar kapanacak ve itme gücü ile 100 kilometre yükseğe tırmanacak. 100 kilometre yükseklik aşıldığında seyahate katılanlar resmi olarak astronot kabul edilelcekler.

Yer çekimsiz ortamda yaklaşık 7 dakika kalındıktan sonra geriye dönüş başlayacak ve bu süreçte 4G sürati ile adrenalin seviyesi maksimuma çıkacak.

Lynx Uzay Roketi’nin kalkış ve inişi için Karayipler’in Curaçao Adası’na özel olarak inşa edilen bir Uzay Limanı kullanılacak. Uzay yolcularına yaklaşık 7 dakika yer çekimsiz ortamda kalma deneyimi yaşatacak olan seyahat, yerküreden hareket ve dönüş olmak üzere toplam bir saat sürecek.

Uzay turizmi büyüyen bir sektör olma yolunda.

500 Milyon Dolar Yatırım Yapıldı6

Büyük ilgi gören uzay turizmi için dünyada bin kişi başvuruda bulundu. Uzaya yolculuk yapmak isteyen on binlerce kişinin olduğu bildiriliyor. Türkiye’den de 4 kişinin kayıt olduğu 8 kişinin de sırada ilk gidenleri beklediği seyahatin bedeli 100 bin dolar. Aralarında Leonardo DiCaprio, Stephen Hawking, Justin Bieber ve Lady Gaga gibi isimlerin yer aldığı, 57 ülkeden 1000 kişinin başvuruda bulunduğu uzay seyahatine Türkiye’den Ahu Aysal, Ercan Kaygısız ve Timur Özkan katılacak.

Gelecek yıl katılacaklar arasında Ali Şen de bulunuyor.

Önümüzdeki 4-5 sene içinde uzay turizminin büyüyeceğini öngördüklerini belirten Pirinçcioğlu, “10 yıl sonra uzayda otelde konaklamanın mümkün olacağını söyleyebiliriz. Bunun için çeşitli çalışmalar başlatıldı.” dedi.

“Tıkla Dünyaya”

500 Milyon Dolar Yatırım Yapıldı5

Dünyanın tüm renklerini ve kültürlerini tanımak isteyenler, yani gökkuşağını yakalamak isteyenler, “Dünya Benim” diyerek güzellikleri kucaklamak üzere kollarını açanlar, eşsiz seyahat deneyimlerine tıklayarak başlıyor.

Turizm sektörünün lider markası VIP Turizm’in yenilenen web sitesi ile dünyanın dört bir yanından 300.000’in üzerinde otele ve dünyanın her yerine yapılan tüm uçuşlara ulaşmak mümkün. Bunun yanı sıra ek taksit seçenekleri ve mil kampanyalarından yararlanılabilen “dinamik paketleme” seçenekleri de en avantajlı yöntemlerden.

500 Milyon Dolar Yatırım Yapıldı8

VIP MICE

Kurumlara dönük etkin iletişim çözümleri arasında deneyim seyahatlerini de sunan VIP Turizm’in öncü olduğu ve organizasyonunu üstlendiği, MICE Turizmi ile ilgili gerçekleştirilen, ACE MICE fuarının da organizasyonunda yerli ve yabancı olarak yaklaşık 600 satın alma yetkilisi ağırlanıyor. Kurumsal iletişim konusunda yaratıcı fikirlerle birçok yeni destinasyona seyahatler planlanıyor. Kurumsal firmalara özel çözüm önerileri ve turlar düzenlediklerini belirten Pirinçcioğlu, en son bir çatı firmasının üst düzey yetkilileri ile Meksika’da yaptıkları organizasyonu örnek olarak gösterdi.

Pirinçcioğlu, bu yıl İstanbul’un finans başkentlerinden birisi olması vizyonu ile hazırlıkları sürdürülen Sermaye Piyasaları Kongresi FX WORLD’de de hisse, türev ürün, tahvil, forex konuları işleneceği gibi Start-up kısmı ile de proje ile sermayeyi bir araya getirecek özel bir çalışma başlattıklarını belirtti.

EKOVIP ile 298 avrodan başlayan cazip teklifler.

500 Milyon Dolar Yatırım Yapıldı10

Ekonomik tatil programları ile özellikle Avrupa’ya çok cazip programlar sunan EKOVIP’in önde gelen destinasyonları İtalya ve İspanya. 298 avrodan başlayan fiyatlarla Benelux ve Paris’i gezmeyi mümkün kılan bu gezilerle ilgili 400 üstünde program sunulacak.

500 Milyon Dolar Yatırım Yapıldı14

Daha Fazla Oku
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen – Zafer Havalimanı uçuşları başladı

Yayınlayan

Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Sabiha Gökçen- Zafer Havalimanı arasında uçuşlara başladı. Pegasus, Brüksel, Köln ve Düsseldorf’a yapılacak uluslararası uçuşların yanı sıra her Çarşamba 22:05’te Sabiha Gökçen Havalimanı ile Zafer Havalimanı, her Perşembe 07:35’te Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında karşılıklı uçuşlar yapacak.

Pegasus Havayolları, Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı’na ilk uluslararası uçuşunu Brüksel’den gerçekleştirdi. Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Zafer Havalimanı’na Brüksel, Düsseldorf, Köln gibi uluslararası uçuşların yanı sıra, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da yurt içi seferlerini sürdürecek. Pegasus Havayolları ve Zafer Havalimanı arasında yapılması planlanan uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zafer Havalimanı’na her Çarşamba saat 22:05’te, Zafer Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise her Perşembe 07:35’te yapılacak karşılıklı uçuşlar ile sürecek.

Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında haftalık düzenli olarak gerçekleştirilecek uçuşlar Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizmine büyük faydaları olan Kütahya, Afyon, Uşak illerinin ekonomik ve sosyal gelişimine de katkı sağlayacak. Zafer Havalimanı’nın artan düzenli uçuşları,  altyapısı ve tesisleriyle bölgenin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımına uzun vadeli ve kalıcı çözümler sunmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel

Qatar Airways ve Virgin Australia, Arabian Travel Market’te Yeni Stratejik Ortaklığını Açıkladı

Yayınlayan

Yeni anlaşma, Virgin Australia ve Qatar Airways yolcularına benzersiz ödüller ve her iki havayolunun ağında sorunsuz seyahat sunan kapsamlı bir kod paylaşımı anlaşması ve benzersiz üyelik ortaklığı avantajları içeriyor.

Bu anlaşma Qatar Airways yolcuları için Avustralya’daki 35 destinasyonda ve Virgin Australia yolcuları için dünya çapında 140’tan fazla destinasyonda artan seyahat seçenekleri ve avantajları sunacak.

DOHA, Katar : Qatar Airways, 2021 Skytrax endüstri ödüllerinde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi ve Avustralya’nın en sevilen taşıyıcısı Virgin Australia, bugün her iki havayolunun ağlarını, dinlenme salonlarını ve üyelik programlarını önemli ölçüde genişletecek yeni bir stratejik ortaklığı duyurdu.

Yıl ortasında başlayacak olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya ağ geçitleri ve Melbourne, Sidney dahil olmak üzere önemli Virgin Australia merkezleri arasında uygun aktarma seçenekleriyle, Avustralya ve Qatar Airways’in küresel ağı arasında seyahat ederken yolculara daha fazla erişim, benzersiz müşteri deneyimi ve benzersiz avantajlar sağlayacak. Brisbane, Adelaide ve Perth ile yapılan anlaşmalar, Avustralya için kritik bir ticaret ve turizm artışı sağlarken, her iki havayolunun müşterileri için yeni bir seyahat fırsatları dünyası sunacak.

Ortaklık anlaşması, Qatar Airways’in önemli bir varlık gösterdiği Dubai’deki Arabian Travel Market’in başlangıcında duyuruldu.

Qatar Airways şu anda Melbourne, Sidney, Brisbane ve Perth’e günlük uçuşların yanı sıra Adelaide’ye Auckland, Yeni Zelanda’ya devam eden haftalık üç uçuş gerçekleştiriyor. Yeni kod paylaşımı anlaşması sayesinde, Qatar Airways yolcuları, Virgin Australia’nın geniş iç hat ağındaki Cairns, Gold Coast, Alice Springs ve Broome dahil olmak üzere Avustralya’nın önemli turistik destinasyonları da dahil 35 varış noktasına tek bir rezervasyonla sorunsuz bir şekilde seyahat edebilecek. Qatar Airways yolcuları ayrıca Virgin Australia’nın Fiji ve Queenstown, Yeni Zelanda dahil olmak üzere yakın zamanda yeniden faaliyete geçen kısa mesafeli uluslararası pazarlarına da erişebilecek. Benzer şekilde, Virgin Australia müşterileri ve havayolunun ödüllü Velocity Frequent Flyer üyeleri, Virgin Australia misafirleri için, Qatar Airways’in geniş ağına erişim, çok çeşitli destinasyonlara tek noktadan bağlantı ve Virgin Australia web sitesi aracılığıyla Qatar Airways uçuş rezervasyonu yapma olanağı sağlar. Qatar Airways, Avrupa’da 54 şehre haftada 600’den fazla uçuşla hizmet veriyor ve Virgin Australia müşterileri için çok çeşitli yeni seçenekler sunuyor. Aynı şekilde, Qatar Airways yolcuları, www.qatarairways.com  üzerinden Virgin Australia ağına uçuş rezervasyonu yapabilir.

Stratejik ortaklık, Qatar Airways Privilege Club üyelerinin Virgin Australia ile uçarken Avios kazanmalarına ve kullanmalarına olanak tanıyan karşılıklı üyelik avantajlarını da içerecek ve Velocity üyelerine Qatar Airways hizmetlerinde seyahat ederken benzer avantajlar sağlanacak. Privilege Club ve Velocity üyeleri ayrıca, statü kademesine bağlı olarak ücretsiz dinlenme salonu erişimi, ücretsiz ekstra bagaj hakkı, öncelikli check-in, öncelikli uçağa biniş ve sırasıyla Virgin Australia ve uçuş sırasında öncelikli bagaj teslimi gibi çok çeşitli diğer benzersiz avantajlardan yararlanacak.  Qatar Airways Privilege Club kısa süre önce Avios ile ortaklığı aracılığıyla programını geliştirerek üyeleri için tahakkuk ve geri ödeme fırsatlarını önemli ölçüde genişletti.

Virgin Australia ile olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya’yı dünyaya bağlama konusundaki uzun vadeli taahhüdüne dayanmaktadır. COVID-19 salgını sırasında, Qatar Airways, Avustralya’ya sürekli olarak uluslararası hizmetler sunan ve Avustralyalıların evlerine dönmeleri için kritik bağlantılar sağlayan tek havayoluydu.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Avustralya ile güçlü, uzun süreli bir ilişkimiz var ve Virgin Australia ile bu anlaşma en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda geliyor. Bu ortaklık Avustralyalı yolculara Aileleri ve arkadaşları ile yeniden bağlantı kurabilmek ve ticaretin çarklarını devam ettirebilmek için son iki yılda şiddetle özledikleri dünyaya erişim sağlayacaktır. Daha uzaklara seyahat edenler için, merkezimiz Hamad Uluslararası Havalimanı’nın ödüllü olanaklarından yararlanarak ileriye doğru yolculuklarını mümkün kılacaktır. Ayrıca güzel, kozmopolit Avustralya ülkesini Katar’a uçan yolcularımıza da açacaktır.

Virgin Australia Group İcra Kurulu Başkanı Jayne Hrdlicka şunları söyledi: “Bugün, uluslararası seyahat etmeye aç olan Virgin Australia ve Velocity Frequent Flyer üyeleri için harika bir haber. Unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmaya inanılmaz derecede odaklandık ve Qatar Airways ile olan yeni ortaklığımız, Virgin Australia’nın ayak izini Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da önemli ölçüde genişletecek ve konuklarımıza dünyayı sorunsuz bir şekilde görebilmeleri için yüzlerce imkan daha sunacak. Virgin Australia ve Qatar Airways, ödüllü hizmetleriyle tanınırlar ve güçlerini birleştirmeleri, birlikte Avustralya, Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve ötesi arasında seyahat ederken inanılmaz bir deneyim sunabilmemiz anlamına gelir. Qatar Airways, pandemi sırasında zor koşullarda dünyayla hayati bağlantıyı sürdürmekte Avustralya için çok önemli bir ortak oldu. Qatar Airways’in Virgin Australia ailesine katılmasından gurur duyuyoruz ve konuklarını yıl ortasında Virgin Australia hizmetlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Devamını Oku

Genel

Eurowings Airlines, Zafer Havalimanı seferlerine başlıyor

Yayınlayan

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Eurowings uluslararası sefer düzenlediği havalimanları arasına Zafer Havalimanı’nı da ekledi. Eurowings Zafer Havalimanı’na ilk seferlerini 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlatacak.

Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’na yeni uluslararası uçuş hatları ile güçlenmeye devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerinden Eurowings de 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Zafer Havalimanı – Düseldorf arasında karşılıklı sefer düzenlemeye başlayacağını duyurdu. Pegasus Havayolları ve Corendon Airlines’ın ardından Zafer Havalimanı’nı uluslararası uçuşlarına ekleyen üçüncü havayolu şirketi olan Eurowings, 21 Temmuz’da da Stuttgart seferlerini başlatacak. Uygun maliyetli bilet fiyatları ve güvenli uçuşları ile Avrupa’da ağrılıkla tatilciler tarafından tercih edilen Eurowings müşteri memnuniyeti sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor.

Dünya standartlarındaki modern altyapısı ve tesisleri ile bölge ulaşımına 7/24 hizmet sunarak destek veren Zafer Havalimanı, son dönemde eklenen yeni uçuş hatları ile gelişimini sürdürüyor. Zafer Havalimanı, Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizminde önemli bir gelişim potansiyeline sahip olan Afyon, Uşak ve Kütahya illerinin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımı ihtiyacına modern, uzun vadeli ve kalıcı bir çözüm getiriyor.

İç Ege bölgesinin sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeline duyulan büyük güvenin göstergesi olan ve nesiller boyu kullanılacak, kalıcı ve stratejik bir eser olan Zafer Havalimanı, modern altyapı olanakları ve kolay ulaşım avantajı ile ülkemizin ulaşım altyapısına ve ekonomik gelişimine çok yönlü katkılar yapmaya devam edecek.

Devamını Oku

Kategoriler

Popüler Haberler