Connect with us

Genel

AIRBUS’IN KABİN KONFORU ÜST DÜZEYDE

Yayınlandı

Airbus kabinleri, havayolu işletmelerinin yolcularına konfor, servis ve verimlilik bakımından en üst düzeyde hizmet sunması için tasarlanmıştır. Yolcu konforu, tüm uçak aileleri arasında mümkün olan en iyi yolcu deneyimini sağlamak amacıyla her zaman Airbus’ın en önemli tasarım unsuru olmuştur. Airbus kabin tasarımları, sadece yenilikçi ve dikkat çekici değil, aynı zamanda yolculara en sessiz, en rahat ve keyifli yolculukları sunmak için sürekli geliştirilmektedir.

Yolcu konforu her zaman havayolu endüstrisi için önemli bir farklılaştırıcı olmuştur özellikle de uzun menzilli destinasyonlar için. Yolcu konforu, yolcu seçimleri ve işletme başarısı için gelecekte en temel karar unsuru olacaktır. Bu nedenle Airbus, yolcu konforunun yanı sıra ekonomik açıdan da her zaman daha geniş koltuklarda daha geniş koltuk aralığını desteklemiştir. Airbus 18 inç genişliğinde koltukları standart kabul etmektedir. Airbus, havayolu işletmelerine rakipsiz işletim ekonomisi ve yakıt verimliliğini sunarken tam hizmet prensibinden ödün vermeksizsin bu konforu ekonomi sınıfı yolcularına sunmaktadır.

A320 Ailesi non-stop kabin yeniliği

A320, geniş gövdenin avantajından yararlanarak yolcularına daha ferah bir kabin ortamı ve rakiplerine göre %15 daha kullanışlı baş üstü dolapları ile daha fazla yük taşıma kapasitesi sunmaktadır. A320 kullanıcıları, 18 inç koltuk genişliğinden 20 dakika veya daha az süre uçağın yerde kalmasını sağlayan daha hızlı iniş ve çıkışlar için 25 inçlik koridorlara kadar kendi pazarlarına uyan kabin alternatifini seçebilme imkanına sahiptir. B737’lerdeki mevcut 17.2 inçlik koltuk genişliğinin aksine bu ekstra genişliğe, yenileşme amacıyla başvurulabilirken ekstra koltuk genişliği takviyesi ile gelir artışı da sağlanabilmektedir. 20 inçlik genişliğe sahip bir koltuk premium olarak ücretlendirilebilmektedir. Gelir arttıran koltuklar, uçağın en arka tarafındaki mevcut alanların daha iyi kullanımını sağlayan Space-Flex (arka bölüm tuvalet ve mutfak düzenlemesi) ile uyumlandırılabilmektedir. Bu, aynı zamanda tek koridor pazarında hareket kabiliyeti sınırlı kişiler için erişebilirlik sağlamak amacıyla tasarlanmış ilk lavabo düzenlemesidir. İnovasyon, A321neo’da, havayollarına 16 adete kadar ek koltuk ve kabin zemininde tam kullanım alanı kazandıran yeni kapı düzenlemesini de içeren Cabin-Flex gibi yeni alternatifleri beraberinde getirmektedir.

A330’da kabin yeniliği devam ediyor

A330 Ailesinin First ve Business Class yolcuları tercih ettikleri pencere veya koridor koltukları ile ödüllendirilmektedir. 8’li oturma düzenine sahip ekonomi sınıfında seyahat eden her yolcu, 18 inçlik ekstra koltuk genişliği konforuna sahip olurken aynı zamanda her yolcunun oturduğu koltuk ile koridor arasında en fazla bir koltuk yer almaktadır. A330, yolcularına uydu bağlantısı ile video izleme, cep telefonu kullanma ve e-post gönderme/alma gibi en gelişmiş kabin içi eğlence sistemini sunmaktadır. A330, yeni iç tasarımı, yeni nesil LED aydınlatma sistemi ve en son tasarım havalandırma üniteleri ile yolcularına ferah ve sakinleştirici bir ortamda seyahat etme ayrıcalığını sunmaktadır. Ayrıca A330 çekici aydınlatma sistemi ve baş üstü dolap alternatifleri de sunmaktadır. Kendi sınıfında gökyüzünün en sessiz ve ferah kabinini sunan A330, seyahat etmeyi keyifli ve daha az yorucu bir hale getirmektedir.

A380 ile benzersiz yolcu deneyimi

A380 operatörleri, yeni bir konfor seviyesinde daha fazla yolcu taşımakla kalmayıp aynı zamanda bunu en doğa dostu ve kazançlı yöntemle yapmaktadır. A380’nin geniş kabin alanı (Boeing 747-8i’den %30 daha geniş) yolcularına her sınıfta benzersiz bir konfor sunmaktadır. Eşsiz çift katlı geniş gövde düzenlemesi, ekstra oturma kapasitesini ve rakipsiz bir yolcu deneyimini bir arada sunmaktadır. A380’nin standart 10’lu oturma düzeni, Premium Ekonomi sınıfında 19 inçe çıkan koltuk genişliği benzersiz bir konfor sunmaktadır.

Airbus, önümüzdeki günler için A380’nin yeni tasarımlar için müsait geniş kabininde Ekonomi sınıfı için kol dayamalı 18 inçlik koltuk genişliğine sahip 11’li oturma düzenlemesini değerlendirmektedir. A380, yolcu kapasitesini arttırırken aynı zamanda farklı Ekonomi sınıfı konfigürasyonlarına optimize edilebilir olması sebebiyle havayollarına daha fazla kazanç elde edebilecekleri benzeri görülmemiş bir potansiyel sunmaktadır. En önemlisi yolcular her oturma düzeninde 18 inçlik geniş koltuk konforunun keyfini çıkarmaktadır. 11’li oturma düzenini geliştirmek ve hizmete sunmak amacıyla Airbus, çeşitli koltuk üreticileri ile görüşmelerine devam etmektedir.

A350 XWB: Önümüzdeki 10 yılın lider kabin tasarımı

Airbus’ın en yeni uçağı A350 XWB aynı zamanda Airbus’ın en gelişmiş kabinine de sahiptir. A350 XWB’nin ekstra geniş gövdesi tüm sınıflarda yolcu konforuna imkan sağlamakta öyle ki Ekonomi sınıfında 9’lu oturma düzeninde 18 inçlik koltuk genişliğini sunmaktadır. A350 XWB’nin kabin tasarımı pürüzsüz çizgileri, kusursuz hatları, yeni nesil aydınlatma sistemi ve ekstra geniş pencereleri ile yolcularına keyifli ve sakinleştirici bir seyahat ortamı sunmaktadır. Geniş panoramik pencereler sayesinde yolcular dış dünyayı daha geniş bir görüş açısıyla izleyebilmektedir. Özellikle Boeing 787’ye göre de daha geniş olan gövdesi sayesinde A350 XWB, yolculara en yüksek standartlarda konfor sunarken, havayollarına her sınıfta yenilikçi düzenlemeler yapma imkanı sağlamaktadır. A350 XWB, daha geniş koltuklar, daha geniş koridorların yanı sıra daha fazla baş ve omuz mesafesi sağlayan daha düz yan çeperlere sahiptir.

Uçuş ekibinin konforu, kabin alanının optimizasyonu

Airbus; tüm uçaklarında, kabinde kullanım alanını koruyarak uçuş ekibine rahat ve özel dinlenme alanları sağlamak için yenilikçi çözümler üretmektedir. Yeni nesil A350 XWB kabini, oturma alanınını maksimize etmek için tasarlanan ikram arabası istif yeri üzerine kurulu özel dinlenme bölümleri ile kabin ekibine benzersiz bir uçuş deneyimi sunmaktadır. Hem A350 XWB hem de A380’de kabin alanına girmeye gerek kalmaksızın uçuş ekibinin pilotlara erişimini mümkün kılan uçuş ekibi dinlenme alanları yer almaktadır. A380’de kabin ekibi dinlenme bölümü hava yollarının tercihine göre üst ya da alt katta yer alabilmektedir.

Kabin ferahlığı

Etkili havalandırma sistemi, en üst düzeyde yolcu konforu için çok önemli bir faktördür. Yeni nesil çevre kontrol sistemi kabin ortamının her zaman havadar ve ferah olmasını sağlamaktadır. Kabin ekibi, yolcu konforunu en üst seviyede tutabilmek adına uçuş süresince uçağın belirli bölgelerinde ısı değişikliği yapabilme kontrolüne sahiptir. Tüm uçak kabinindeki hava, dışarıdan hava sirkülasyonu ile her 2-3 dakikada bir yenilenmektedir.

Yeni nesil verimli filtreler, partikül ve organik maddelerin %99’unu yok etmektedir. Son derece sıkı kontrollü hava sirkülasyonu eşliğinde en küçük organik maddeler bile hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. Yerde ise, Airbus’ın benzersiz Uçucu Organik Bileşikler (VOC) dönüştürücüsü, diğer uçaklardan yayılan benzin kokularının kabine girmesine engel olmaktadır. Yolcu konforunu en üst düzeyde tutmak için kabin içi gaz filtreleri, yiyecek-içecek servisi sırasında olduğu gibi kabin ekibi tarafından meydana gelen diğer kokuları da yok etmektedir.

Ayrıca çok sessiz Airbus kabinleri, yolcuların gitmek istedikleri noktaya rahat ve dinlenmiş olarak varmalarını sağlamaktadır. A380 kabini, elde ettiği yolcu memnuniyeti sayesinde önceki Airbus standartlarının da üstüne çıkmıştır.

Airbus 2001 yılında ilk kez fabrika çıkışlı ticari bir uçakta ‘mood’ aydınlatma sistemi opsiyonunu geliştirmiştir. Airbus tüm uçaklarında full beyaz LED kabin aydınlatma sistemini sunmakta bunun yanı sıra ‘mood’ ortam aydınlatma sistemi tüm Airbus uçaklarına adapte edilebilmektedir. Havayolları, 16 milyon renk paleti içinden seçecekleri renk ile kabini ışıklandırma imkanına sahiptir. Bu şekilde operatörler, markalarının renk düzeni ile uyumlu bir atmosfer yaratabilmektedir. Aydınlatma sistemleri, tüm uçuş aşamalarında hoş ve zarif bir kabin atmosferi sağlamakta; gündoğumu ve günbatımı geçilerini taklit ederek jet lag’i en aza indirmek amacıyla renkleri, parlaklık seviyelerini ve dinamik geçişleri kullanmaktadır. Full LED kabin aydınlatma sistemi, aydınlatma kontrolü ile zenginleştirilebilmektedir. Çeşitli aydınlatma seneryoları ve ışıklandırma kalitesi ile havayolları, yolcularına büyülü bir atmosfer yaratabilmektedirler (A350 XWB modellerinde mevcut olan bu sistem önümüzdeki yıl tüm Airbus uçak modellerinde de sunulacaktır).

Kabin içi eğlence sistemi

Kısa ve orta menzilli A320 Ailesi uçaklarından uzun menzilli A380’e kadar tüm Airbus uçakları, kabin boyunca yüzlerce yüksek kaliteli ses ve video programlarına erişim, tercihe göre ses ve video porgramları ile donatılmış bireysel ekranları kapsayan yeni nesil kabin içi eğlence sistemine uyumlandırılabilmektedir. Ayrıca, yolcular uydu bağlantılı olarak canlı TV yayınlarını izleyebilmekte, bireysel ekranlarından internete bağlanabilmekte ve dış kameralar vasıtasıyla monitörlerinden dış manzarayı izleyebilmektedirler.

Yeni nesil uçak içi eğlence sisteminin kabine entegre edilmesi ile yolcuların bacak alanları genişlemekte, yolcular; cep telefonu, tablet ya da laptop gibi kişisel elektronik araçlarını monitörlerine adapte edebilmektedirler. Yolcular, yüksek ses kaliteli kulaklıklar eşliğinde kabin içi büyük ekran keyfini yaşarken aynı zamanda kendi elektronik cihazlarını şarj edebilmekte ve havayolunun sunduğu eğlence sistemlerine uyumlandırabilmektedir.

Airbus’ın daha gelişmiş uçak eğlence sistemleri için çalışmaları devam etmektedir. Böylece yolcular ayak alanlarında daha rahat ederken kendi koltuklarında daha akıllı eğlence sistemlerine ulaşma imkanı bulacaklardır. Airbus halihazırda bir sonraki nesil uçak içi eğlence sistemini sunmaktadır:

  • Hizmete girdiği günden bu yana 4. nesil IFE sistemini sunan A350 XWB, hava yolları maliyetlerini azaltırken, yolcu dinlenme ve izleme konforu açısından diğer tüm uçakları da geride bırakmaktadır. A350 XWB, geleceğin eğlence sistemiyle ekonomi sınıfı yolcularına 12 inçlik dokunmatik ekranlarda yüksek çözünürlüklü içerik sunmaktadır. Uçağın eşsiz tasarımı, yalın fiziksel entegrasyonun bir sonucudur. A350 XWB, uçak içi eğlence sistemi (IFE) ile donatılmış olmasına rağmen kabin zemini çıkıntısız ve düz olan tek uçaktır.
  • 4. nesil IFE ürünleri, gelecek yıl hizmete girecek Universal Platform destekli A320 uçakları da dahil olmak üzere diğer tüm Airbus uçaklarında da uygulanabilmektedir.
  • İlk kez 2012 yılının sonunda, yeni, daha hafif, etkin maliyetli  ve koltuk merkezli basit IFE sistemi üretime girmiştir. ‘Light IFE’ adı verilen bu sistem A330 uçaklarının yanı sıra A320 ve A350 XWB uçaklarında da kullanılabilecektir.

Airbus’ın sürekli artan hizmetlerinin yanı sıra kabin içi kablosuz hizmeti tüm Airbus uçak modellerinde kullanılmakta, yolcular internet aracılığıyla elektronik cihazlarını kullanabilmektedir.

Airbus, tüm uçaklarının üretiminde uçuş içi bağlantı sistemi sunan tek üretici

5 yıl içinde 60’a yakın havayolu kabin içi bağlantı sistemlerine ilgi göstermiştir. Pazarın bu gelişen talebine cevap verebilmek açısından Airbus varolan sistemlerden daha gelişmiş yeni nesil hizmetleri içeren bir kabin içi bağlantı platformu kurmuştur. Bu doğrultuda Airbus diğer üreticilerin sunduğu farklı çözümleri de sistemine entegre etmektedir. Airbus 2007 yılının Haziran ayında kabin içi cep telefonu kullanımını destekleyen sistem için sertifikasyon alan ilk üretici olmuştur. 2010 kışından bu yana Airbus operatörleri, yolcularına internet ve cep telefonlarını uçak içinde kullanma imkanı sunmaktadr. Airline Network Airchitecture (ALNA) ismi verilen Airbus platformu, tüm Airbus uçaklarında kullanılabilen ve farklı üreticilerin uçaklarına da yerleştirilebilen ilk bağlantı sistemidir. Bu sistem, benzersiz ve tüm dünyada kapsama sağlayan “SwiftBroadBand” servislerini ve yeni hizmetler ekleyebilme olanağı ile tüm dünya çapında uçaklarda yaygın şekilde kullanılan L-band uydu iletişim sistemlerini bir adım öteye taşımaktadır.

Yolcular kablosuz internet özelliğine sahip tüm cihazları, cep telefonları, akıllı telefonları, tabletleri veya diz üstü bilgisayarlarını kullanarak SMS mesajı alıp gönderebilmekte, ekli dosyaları bulunan e-postalar atabilmekte, internete ve sosyal iletişim platformlarına girebilmekte, belirli zamanlarda telefon açabilmekte ve çağrı cevaplayabilmektedirler. Sunulan wifi, cep telefonu ve data hizmetleri, özellikle de iş için seyahat eden yolcular tarafından ilgi ile karşılanmaktadır.

Bunlara ek olarak, kabin ekibi de “Forward Attendant Paneli”ni kullanarak bağlantı sistemini kolayca kontrol edebilmekte ve gerekli olduğunda kolayca “kapalı ses” modunu seçerek cep telefonu kullanımını sadece data hizmetleri ile kısıtlayabilmektedir. Yolculardan alınan geri bildirimler, verilen hizmetin büyük başarı elde ettiğini göstermekte dolayısıyla sürekli büyüyen bağlantı sistemleri geliştirilmektedir. Örneğin A380 müşterilerinin üçte ikisi, ayrıca A350 XWB siparişi veren ve iç donanım konfigürasyonlarını belirleyen tüm havayolları bağlantı sistemleri talebinde bulunmuştur.

Ayrıca bağlantı sistemleri, havayollarının uçuş sırasında yan gelir elde etmesine de olanak sağlamaktadır. Benzersiz iletişim yönetimi sayesinde bu sistem, sunduğu mürettabat maili, dijital kabin seyir defteri, belge görüntüleyici, telemedicine, kredi kartı kimlik doğrulama, uçuş içi yolcu aktarımı yönetme gibi kabin ekibi cihazlarından ulaşılabilen kablosuz hizmet özellikleri ile havayolu yönetimi ve operasyonu iletişimlerine de yakın gelecekte yarar sağlayacaktır.

Airbus, farklı IFE üreticileri kullanarak, şu an var olan en gelişmiş bağlantı hizmetleri sistemi ve çözümlerini sunmaktadır. A350 XWB uçaklar standart olarak SBB satcom sistemi ile donatılmakta, müşterilere ALNA, Thales TopConnect (Ka Band) ve Panasonic Global Communication S

Daha Fazla Oku
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen – Zafer Havalimanı uçuşları başladı

Yayınlayan

Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Sabiha Gökçen- Zafer Havalimanı arasında uçuşlara başladı. Pegasus, Brüksel, Köln ve Düsseldorf’a yapılacak uluslararası uçuşların yanı sıra her Çarşamba 22:05’te Sabiha Gökçen Havalimanı ile Zafer Havalimanı, her Perşembe 07:35’te Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında karşılıklı uçuşlar yapacak.

Pegasus Havayolları, Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı’na ilk uluslararası uçuşunu Brüksel’den gerçekleştirdi. Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Zafer Havalimanı’na Brüksel, Düsseldorf, Köln gibi uluslararası uçuşların yanı sıra, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da yurt içi seferlerini sürdürecek. Pegasus Havayolları ve Zafer Havalimanı arasında yapılması planlanan uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zafer Havalimanı’na her Çarşamba saat 22:05’te, Zafer Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise her Perşembe 07:35’te yapılacak karşılıklı uçuşlar ile sürecek.

Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında haftalık düzenli olarak gerçekleştirilecek uçuşlar Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizmine büyük faydaları olan Kütahya, Afyon, Uşak illerinin ekonomik ve sosyal gelişimine de katkı sağlayacak. Zafer Havalimanı’nın artan düzenli uçuşları,  altyapısı ve tesisleriyle bölgenin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımına uzun vadeli ve kalıcı çözümler sunmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel

Qatar Airways ve Virgin Australia, Arabian Travel Market’te Yeni Stratejik Ortaklığını Açıkladı

Yayınlayan

Yeni anlaşma, Virgin Australia ve Qatar Airways yolcularına benzersiz ödüller ve her iki havayolunun ağında sorunsuz seyahat sunan kapsamlı bir kod paylaşımı anlaşması ve benzersiz üyelik ortaklığı avantajları içeriyor.

Bu anlaşma Qatar Airways yolcuları için Avustralya’daki 35 destinasyonda ve Virgin Australia yolcuları için dünya çapında 140’tan fazla destinasyonda artan seyahat seçenekleri ve avantajları sunacak.

DOHA, Katar : Qatar Airways, 2021 Skytrax endüstri ödüllerinde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi ve Avustralya’nın en sevilen taşıyıcısı Virgin Australia, bugün her iki havayolunun ağlarını, dinlenme salonlarını ve üyelik programlarını önemli ölçüde genişletecek yeni bir stratejik ortaklığı duyurdu.

Yıl ortasında başlayacak olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya ağ geçitleri ve Melbourne, Sidney dahil olmak üzere önemli Virgin Australia merkezleri arasında uygun aktarma seçenekleriyle, Avustralya ve Qatar Airways’in küresel ağı arasında seyahat ederken yolculara daha fazla erişim, benzersiz müşteri deneyimi ve benzersiz avantajlar sağlayacak. Brisbane, Adelaide ve Perth ile yapılan anlaşmalar, Avustralya için kritik bir ticaret ve turizm artışı sağlarken, her iki havayolunun müşterileri için yeni bir seyahat fırsatları dünyası sunacak.

Ortaklık anlaşması, Qatar Airways’in önemli bir varlık gösterdiği Dubai’deki Arabian Travel Market’in başlangıcında duyuruldu.

Qatar Airways şu anda Melbourne, Sidney, Brisbane ve Perth’e günlük uçuşların yanı sıra Adelaide’ye Auckland, Yeni Zelanda’ya devam eden haftalık üç uçuş gerçekleştiriyor. Yeni kod paylaşımı anlaşması sayesinde, Qatar Airways yolcuları, Virgin Australia’nın geniş iç hat ağındaki Cairns, Gold Coast, Alice Springs ve Broome dahil olmak üzere Avustralya’nın önemli turistik destinasyonları da dahil 35 varış noktasına tek bir rezervasyonla sorunsuz bir şekilde seyahat edebilecek. Qatar Airways yolcuları ayrıca Virgin Australia’nın Fiji ve Queenstown, Yeni Zelanda dahil olmak üzere yakın zamanda yeniden faaliyete geçen kısa mesafeli uluslararası pazarlarına da erişebilecek. Benzer şekilde, Virgin Australia müşterileri ve havayolunun ödüllü Velocity Frequent Flyer üyeleri, Virgin Australia misafirleri için, Qatar Airways’in geniş ağına erişim, çok çeşitli destinasyonlara tek noktadan bağlantı ve Virgin Australia web sitesi aracılığıyla Qatar Airways uçuş rezervasyonu yapma olanağı sağlar. Qatar Airways, Avrupa’da 54 şehre haftada 600’den fazla uçuşla hizmet veriyor ve Virgin Australia müşterileri için çok çeşitli yeni seçenekler sunuyor. Aynı şekilde, Qatar Airways yolcuları, www.qatarairways.com  üzerinden Virgin Australia ağına uçuş rezervasyonu yapabilir.

Stratejik ortaklık, Qatar Airways Privilege Club üyelerinin Virgin Australia ile uçarken Avios kazanmalarına ve kullanmalarına olanak tanıyan karşılıklı üyelik avantajlarını da içerecek ve Velocity üyelerine Qatar Airways hizmetlerinde seyahat ederken benzer avantajlar sağlanacak. Privilege Club ve Velocity üyeleri ayrıca, statü kademesine bağlı olarak ücretsiz dinlenme salonu erişimi, ücretsiz ekstra bagaj hakkı, öncelikli check-in, öncelikli uçağa biniş ve sırasıyla Virgin Australia ve uçuş sırasında öncelikli bagaj teslimi gibi çok çeşitli diğer benzersiz avantajlardan yararlanacak.  Qatar Airways Privilege Club kısa süre önce Avios ile ortaklığı aracılığıyla programını geliştirerek üyeleri için tahakkuk ve geri ödeme fırsatlarını önemli ölçüde genişletti.

Virgin Australia ile olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya’yı dünyaya bağlama konusundaki uzun vadeli taahhüdüne dayanmaktadır. COVID-19 salgını sırasında, Qatar Airways, Avustralya’ya sürekli olarak uluslararası hizmetler sunan ve Avustralyalıların evlerine dönmeleri için kritik bağlantılar sağlayan tek havayoluydu.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Avustralya ile güçlü, uzun süreli bir ilişkimiz var ve Virgin Australia ile bu anlaşma en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda geliyor. Bu ortaklık Avustralyalı yolculara Aileleri ve arkadaşları ile yeniden bağlantı kurabilmek ve ticaretin çarklarını devam ettirebilmek için son iki yılda şiddetle özledikleri dünyaya erişim sağlayacaktır. Daha uzaklara seyahat edenler için, merkezimiz Hamad Uluslararası Havalimanı’nın ödüllü olanaklarından yararlanarak ileriye doğru yolculuklarını mümkün kılacaktır. Ayrıca güzel, kozmopolit Avustralya ülkesini Katar’a uçan yolcularımıza da açacaktır.

Virgin Australia Group İcra Kurulu Başkanı Jayne Hrdlicka şunları söyledi: “Bugün, uluslararası seyahat etmeye aç olan Virgin Australia ve Velocity Frequent Flyer üyeleri için harika bir haber. Unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmaya inanılmaz derecede odaklandık ve Qatar Airways ile olan yeni ortaklığımız, Virgin Australia’nın ayak izini Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da önemli ölçüde genişletecek ve konuklarımıza dünyayı sorunsuz bir şekilde görebilmeleri için yüzlerce imkan daha sunacak. Virgin Australia ve Qatar Airways, ödüllü hizmetleriyle tanınırlar ve güçlerini birleştirmeleri, birlikte Avustralya, Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve ötesi arasında seyahat ederken inanılmaz bir deneyim sunabilmemiz anlamına gelir. Qatar Airways, pandemi sırasında zor koşullarda dünyayla hayati bağlantıyı sürdürmekte Avustralya için çok önemli bir ortak oldu. Qatar Airways’in Virgin Australia ailesine katılmasından gurur duyuyoruz ve konuklarını yıl ortasında Virgin Australia hizmetlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Devamını Oku

Genel

Eurowings Airlines, Zafer Havalimanı seferlerine başlıyor

Yayınlayan

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Eurowings uluslararası sefer düzenlediği havalimanları arasına Zafer Havalimanı’nı da ekledi. Eurowings Zafer Havalimanı’na ilk seferlerini 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlatacak.

Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’na yeni uluslararası uçuş hatları ile güçlenmeye devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerinden Eurowings de 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Zafer Havalimanı – Düseldorf arasında karşılıklı sefer düzenlemeye başlayacağını duyurdu. Pegasus Havayolları ve Corendon Airlines’ın ardından Zafer Havalimanı’nı uluslararası uçuşlarına ekleyen üçüncü havayolu şirketi olan Eurowings, 21 Temmuz’da da Stuttgart seferlerini başlatacak. Uygun maliyetli bilet fiyatları ve güvenli uçuşları ile Avrupa’da ağrılıkla tatilciler tarafından tercih edilen Eurowings müşteri memnuniyeti sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor.

Dünya standartlarındaki modern altyapısı ve tesisleri ile bölge ulaşımına 7/24 hizmet sunarak destek veren Zafer Havalimanı, son dönemde eklenen yeni uçuş hatları ile gelişimini sürdürüyor. Zafer Havalimanı, Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizminde önemli bir gelişim potansiyeline sahip olan Afyon, Uşak ve Kütahya illerinin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımı ihtiyacına modern, uzun vadeli ve kalıcı bir çözüm getiriyor.

İç Ege bölgesinin sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeline duyulan büyük güvenin göstergesi olan ve nesiller boyu kullanılacak, kalıcı ve stratejik bir eser olan Zafer Havalimanı, modern altyapı olanakları ve kolay ulaşım avantajı ile ülkemizin ulaşım altyapısına ve ekonomik gelişimine çok yönlü katkılar yapmaya devam edecek.

Devamını Oku

Kategoriler

Popüler Haberler