Connect with us

Dünyadan Haberler

THY’den Ortak Uçuş Anlaşması

Yayınlandı

Her ikisi de Star Alliance üyesi olan EVA Air ve Türk Hava Yolları, 3 Haziran 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, İstanbul-Taipei –İstanbul parkurunda bir kod paylaşımı anlaşması imzaladı.

Türk Hava Yolları, hâlihazırda İstanbul-Taipei –İstanbul parkurunda her gün sefer icra etmekte olup, ticari işbirliğinin ilk aşamasında EVA Air, Türk Hava Yolları tarafından icra edilen söz konusu seferlerde kendi havayolu kodu ve sefer numarası ile satış yapabilecek.

 

Önümüzdeki sene İstanbul’a sefer icra etmeyi planlayan EVA Air, İstanbul-Taipei –İstanbul seferlerine başladığında işbirliğinde ikinci aşamaya geçilmesi ve anlaşmanın yenilenerek karşılıklı olarak uygulanması planlanıyor. Böylece, Türk Hava Yolları da EVA Air tarafından icra edilen seferlere kendi havayolu kodu ve sefer numarasını koyarak satış yapabilecek. Bu aşamadan sonra, iki havayolu arasındaki işbirliği, yolculara arttırılmış sefer sıklığı, daha iyi bağlantı süreleri, daha esnek seyahat seçenekleri gibi avantajlar sağlayacak.

EVA Air, planladığı şekilde 2016’da Taipei-İstanbul-Taipei seferlerine başladığında, iki havayolu işbirliklerini daha da ilerletecek ve İstanbul’u Taipei çıkışlı yolcular için uzun mesafeli seyahatlerde tercih edilen bir aktarma merkezi haline getirmek amacıyla birlikte çalışacaklar. Kod paylaşımlı seferler ve İstanbul ötesi için yapılacak ticari anlaşmalar yoluyla EVA Air, Avrupa’ya seyahat etmek isteyen yolcularına daha kısa bağlantı süreleri ile daha fazla uçuş seçeneği sunabilecek.

EVA ve Türk Hava Yolları, İstanbul ve Taipei arasındaki turizmi ve kültürel paylaşımları arttırmak için çaba sarf edecek ve iki bölge arasındaki iş amaçlı seyahatlerin arttırılmasını sağlayarak ekonomik işbirliğine katkıda bulunacaklar. Taipei-İstanbul-Taipei parkuru, Frankfurt, Barselona, Lizbon, Kopenhag ve Stokholm gibi birçok Avrupa noktasına sağladığı maksimum 2-3 saat beklemeli bağlantılar sayesinde, Taipei ve diğer Asya ülkelerinden özellikle eğlence ve iş amaçlı olarak seyahat eden yolcular için cazip bir alternatif oluşturacak. Ayrıca, bağlantılı seferleri kullanacak olan yolcuların tüm seyahatlerini tek bilet üzerinde ve varış noktasına kadar otomatik bagaj transferi ile gerçekleştirmelerini sağlamak üzere, iki havayolu arasında Özel Prorasyon Anlaşması (SPA) yapılması planlanıyor.

Aynı anda iki kıta üzerinde kurulu tek şehir olarak, Doğu ile Batı arasında bir köprü oluşturan İstanbul noktasını ana uçuş ve aktarma merkezi olarak seçmiş olan Türk Hava Yolları, 100’den fazlası Avrupa’da olmak üzere 226 yurtdışı noktasına sefer icra ediyor. İstanbul’un coğrafi konumunun getirmiş olduğu avantaj sayesinde, bu işbirliği Avrupa ve Orta Doğu’ya seyahat etmek isteyen EVA Air yolcuları için daha önce görülmemiş kolaylıkta yolculuk imkânı sağlayacak.

Türkiye ekonomisi, kültürü ve tarihinin merkezi konumundaki İstanbul, tarihi mimarisi, turistik cazibesi ve hızla gelişmekte olan iş alanları ile her yıl dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ağırlıyor. Yakın zaman önce Türk hava Yolları tarafından başlatılan Taipei-İstanbul seferleri ve yeni imzalanan kod paylaşımı anlaşması, yolculara cazip seyahat seçenekleri sunmakta olup, bu sayede Taipei’den daha fazla yolcunun İstanbul’u ve İstanbul ötesi Avrupa noktalarını ziyaret etmesi bekleniyor.

kaynak(ulaştırma)

Daha Fazla Oku
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyadan Haberler

Norwegian kapattığı üssünü yeniden açmaya hazırlanıyor

Yayınlayan

Norwegian pandemi nedeniyle yaz sezonunda  Stockholm Arlanda Havalimanı üssünü kapatmıştı. Şimdi yeniden açmaya hazırlanıyor.

Norwegian CEO’su Geir Karlsen yapıtığı açıklamada havayolunun Stockholm’den 54 noktaya operasyonlar düzenleyeceğini bu nedenle üssü için 270 çalışanını işe alınacağını bildirdi.

Yeni üs için açılan başvurulara fazla talep olduğu görülürken, başvuran sayısının 1500’den fazla olduğu açıklandı. Mart ayında açılması beklenen üssün Nisan ayında uçuşlara başlaması bekleniyor.

Aynı zamanda son altı ayda Norveçli havayolu Kopenhag, Helsinki, Stavanger, Bergen ve Trondheim’da da üsler açarak yaz sezonuna hazırlıklarına devam ediyor.

Devamını Oku

Dünyadan Haberler

ABD Büyükelçiliği’nden vatandaşlarına çağrı

Yayınlayan

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından Kiev Büyükelçiliği vatandaşlarına çağrı yapıldı. Yapılan çağrıda Kiev Büyükelçiliği vatandaşlarına Ukrayna’yı terk etmeleri gerektiği söylendi.

Sputnik’te yer alan haberdeki açıklamaya göre, “ABD Büyükelçiliği, Ukrayna’da bulunan ABD vatandaşlarını, ticari ulaşım araçlarını veya sahip oldukları diğer seçenekleri kullanarak Ukrayna’yı derhal terk etme olasılığını değerlendirmeye çağırıyor” ifadesi kullanıldı..

ABD Dışişleri Bakanlığı, 23 Ocak tarihinde vatandaşlarına Rusya’ya seyahat etmeme tavsiyesinde bulunmuştu. Aynı zamanda Ukrayna’daki diplomatların bir kısmının ve aile üyelerinin gönüllü olarak ülkeden tahliyesini başlatma emrini vermişti.

Almanya’da diplomatlarının bir kısmını tahliye etme kararına vardığını Ukrayna’ya bildirirken, Kanada’da 25 Ocak tarihinde Ukrayna’daki diplomatların ailelerini tahliye etme kararı aldı.

Devamını Oku

Dünyadan Haberler

Corendon Airlines, Avrupa’da “IATA TRAVEL PASS” uygulamasını hayata geçiren ilk havayolu oldu

Yayınlayan

“İlklerin Havayolu” Corendon Airlines, 2021 yılının Kasım ayından bu yana süren deneme çalışmalarını başarıyla tamamlayarak IATA Travel Pass’ı uçuşlarına entegre eden ilk Avrupa havayolu oldu ve bir başka ilke daha imza attı.

Bu gelişme sonrasında, havayolu seyahatlerinin daha güvenli ve konforlu hale gelmesi adına Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından geliştirilen IATA Travel Pass uygulaması, artık Corendon Airlines yolcuları tarafından belirli hatlardaki uçuşlarda kullanılabilecek.

Tüm test ve aşı dokümanları dijital platformda saklanabilecek

IATA Travel Pass sayesinde yolcular artık COVID-19 ile ilgili tüm test ve aşı dökümanlarını dijital platformda saklayabilecek ve yolculukları öncesinde bu belgelerini elektronik ortamda, temassız şekilde ibraz edebilecekler. Uygulamanın sunduğu bu imkanlar ile havalimanlarındaki döküman kontrolü prosedürlerini hızlandırılması ve uzun sıraların oluşması önlenerek sosyal mesafenin korunması da amaçlanıyor.

IATA Travel Pass, Corendon Airlines yolcuları tarafından ücretsiz indirilebilecek

Şu an için belirli Corendon Airlines uçuşlarında kullanılmaya başlanan IATA Travel Pass uygulaması, Corendon Airlines yolcuları tarafından iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefonlara ücretsiz şekilde indirilerek kullanılabiliyor. Ayrıca uygulama içerisinde seyahat edilecek ülkelerdeki COVID-19 salgınına bağlı seyahat kısıtlamaları ve uygulamalarına dair bilgiler de yer alıyor.

IATA Travel Pass uygulamasının kullanılabildiği Corendon Airlines uçuşlarının listesi ve anlaşmalı laboratuvarlar da uygulama içerisinde görüntülenebiliyor.

“Teknolojik gelişmelere ve çözümlere yatırım yapmaya büyük önem veriyoruz”

Corendon Airlines Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Olcay Türker, Corendon Airlines’ın müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini karşılayabilmek adına teknolojik gelişmelere ve çözümlere yatırım yapmaya önem verdiğini belirtirken sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“IATA Travel Pass’in yolcular için olduğu kadar havayolları ve havalimanları için de oldukça verimli olduğuna inanıyoruz. Uygulama, yolcuların test sonuçları, aşı veya iyileşme dökümanları gibi COVID-19 ile ilgili belgelerini dijital bir platformda saklamasına olanak tanıyor ve seyahatleri gizlilik ve kişisel verilerin korunması açısından da daha kolay ve güvenli hale getiriyor. Yolcularımıza daha konforlu bir seyahat sunma adına başlattığımız IATA Travel Pass uygulamasının deneme sürecini başarıyla tamamlayan Avrupa’daki ilk havayolu olmaktan dolayı çok mutlu olduğumuzu da paylaşmak isterim.”

IATA Operasyonlar, Emniyet ve Güvenlik Kıdemli Başkan Yardımcısı Nick Careen ise konu hakkında şöyle konuştu:

“IATA Travel Pass’in dünya çapında kullanılan bir uygulama olduğunu görmekten dolayı çok mutluyuz. Giderek büyüyen kullanıcı ağına dahil olan Corendon Airlines’ı, Avrupa’da uygulamayı hayata geçiren ilk havayolu şirketi olduğu için tebrik ediyoruz. Travel Pass, ülkelerin COVID-19 ile ilgili getirmiş olduğu seyahat kuralları kapsamında yolculardan talep ettiği sağlık dökümanlarını düzenli bir şekilde yönetmek için dijital çözümler sunan, etkili bir araç olduğunu kanıtladı. Ayrıca uygulama, önümüzdeki dönemde check-in’den uçağa binişe kadar temassız seyahat süreçlerini hayata geçirmeyi de hedefliyor.”

Devamını Oku

Kategoriler

Popüler Haberler