Connect with us

Genel

ULUSLARARASI SKYLİFE FOTOĞRAF YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Yayınlandı

Uluslararası Skylife Fotoğraf Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile sanat ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Yolcularını dünyanın dört bir yanına taşıyan Türk Hava Yolları’nın dünyanın her yerine ulaştırdığı dergisi Skylife’ın “Keşfet” temalı fotoğraf yarışmasında kazananlar belli oldu. Türk Hava Yolları tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Skylife Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, oyuncu Engin Altan Düzyatan ve eşi Neslişah Alkoçlar gibi sanat ve iş dünyasından çok sayıda isim katıldı. Törende binlerce fotoğrafın yarıştığı yarışmada ilk üçte yer alan fotoğrafçıların ödüllerini Bakan Selçuk, Bakan Çavuşoğlu ile Aycı takdim etti. Türk Hava Yolları Büyük Ödülü’nün kazananı Fei Xie oldu. Türk Hava Yolları İkinci Büyük Ödülü’nün kazananı Mustafa Kurtbaş ve Türk Hava Yolları Üçüncü Büyük Ödülü’nün kazananı ise Thi Ha Maung oldu. Gecede konuşan Bakan Selçuk, ödül alanlar arasında öğretmenlerin bulunmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yarışmanın jürisinde ise dünyanın en önemli fotoğraf sanatı federasyonlarından FIAP ve GPU’nun Başkanları Riccardo Busi ile Ammamoil Matzakis, fotoğraf sanatçıları Yadid Levy, İzzet Keribar ve Ercan Akçay’ın yer aldı. Jüri, başvuruları 15 Ocak’ta başlayan 26 Ağustos’ta sona eren yarışmada, 115 ülkeden binlerce fotoğraf arasından dereceye girenleri iki gün süren değerlendirme sonunda belirledi.

“Türk Hava Yolları ile gerçekten gurur duyuyoruz”

Törende konuşan ve THY’nin Türkiye için çok önemli bir güç olduğuna dikkat çeken Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Türk Hava Yolları ile gerçekten gurur duyuyoruz. Türk Hava Yolları bugün artık Türkiye’de bir marka, Bazen mevkidaşlarımızın THY’den koltuk bulmak için Latin Amerika’dan Uzak Doğu’ya giderken bizden torpil istediği zaman da doğrusu biraz havaya giriyoruz. THY dünyanın en gözde hava yollarından biri haline geldi. Bizde dış politikamızı “Yurtta sulh cihanda sulh” anlayışının üzerine sahada ve masada güçlü Türkiye diye yönlendiriyoruz ve uygulamaya çalışıyoruz. Sahada birçok ortağımız var. THY bizim sahadaki en önemli ortaklarımızdan bir tanesidir. Barış Pınarı Harekatı’nda olduğu gibi gerektiği zaman sert gücünüzü göstermeniz lazım. O sert gücümüz sayesinde 5 günde iki süper güçle anlaşmaya vardık. Skylife Dergisi benim THY’ye bindiğim zaman hemen elime alıp okuduğum, ilk yaptığım şeydir. THY’nin Skylife Dergisi’ne baktığınız zaman gerçekten sanata ve kültüre ne kadar önem verdiğini görüyoruz. Skylife Türkiye’yi tüm dünyaya götürüyor. Tüm dünyayı da adeta ayaklarımıza getiriyor. Bu yarışmaya dünyanın her yerinden 13-14 bin civarında yarışmacı başvurdu” dedi.

“Ödül alan arkadaşlarımız arasında 2 tane çok değerli meslektaşım var”

Ödül alan isimler arasında öğretmenlerin bulunmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Sanatçıların bu çabası zamanı bir başka pencereden görme zamanı ötelerin ötesine taşıma gayretleri çok büyük bir takdire değer. Bu sebeple de sanatçıların bu bakışına sahip çıkmak gerek. Zaten yüzden burada bulunmayı hususen istedim. Bu akşam bizi bir araya getiren bu törende özel bir değer var. Çünkü ödül alan arkadaşlarımız arasında 2 tane çok değerli meslektaşım, öğretmenler var. Öğretmenlerimizin bu çabasını bütün öğretmenlerim adına özellikle çok değerli buluyorum ve kutluyorum. Çünkü bizim öğretmenlerimizden beklentimiz de bu bakış açısını, bu çabayı bütün öğrencilerimizin ruhuna işlemeleri ve öğrencilerimizin sanatın ince ayarından geçmeleri için onlara fırsat tanımaları” ifadelerini kullandı.

“Sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almak değerlerimiz arasında hep olmaya devam edecektir”

Yarışmaya katılımın her yıl arttığını belirten Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “3’üncüsünü düzenlediğimiz bu yarışmaya katılımın her geçen gün artarak on binden fazla katılımcının dünyanın dört bir yanındaki şehirlerden, bulundukları mekanlardan dünyayı hangi gözle gördüklerini o kadar güzel yine fotoğraf sanatı çerçevesinde döktüler ki; nefis fotoğraflar birbirinden güzel manzaraları zannedersem birbirinden kıymetli jüri üyelerimiz birlikte değerlendirmekte hem keyif aldılar. Hem de bunların arasından en iyilerini seçmek suretiyle bugün sizlerin huzurlarına getirdiler. İnanıyorum ki bundan sonra da yetenekleri ödüllendirmek, THY ailesi olarak sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almak bizim kurumsal prensiplerimiz ve değerlerimiz arasında hep olmaya devam edecektir” diye konuştu.

Bir milyondan fazla bireysel fotoğrafçı ve 100’e yakın ulusal derneğin üye olduğu Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) kategorisinin ödülleri de FIAP Başkanı Riccardo Busi tarafından takdim edildi. Busi sırasıyla, FIAP Altın Madalya kazananı Babak Mehrafshar’a, FIAP Gümüş Madalya kazananı Manabendra Bhattacharjee adına FIAP Türkiye temsilcisi Yusuf Biton’a ve FIAP Bronz Madalya kazananı Sabri Altın adına Ali Fuat Altın’a ödüllerini takdim etti. Global Photographic Union (GPU) kategorisinin altın ve bronz madalya kazananlarına ödüllerini, oyuncu Engin Altan Düzyatan takdim etti. GPU Altın Madalya kazananı Maria Cristina Garzone ve GPU Bronz Madalya kazananı Sujan Sarkar adına TFSF Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Duygu Nazire Kaşıkçı, ödüllerini ünlü oyuncunun elinden aldı. GPU Gümüş Madalya kazananı Massimo Tommi’nin ödül takdimi ise fotoğraf sanatçısı ve FIAP onursal madalya sahibi İzzet Keribar tarafından gerçekleştirildi. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) kategorisinin altın ve gümüş madalya kazananlarına ödüllerini TFSF Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Duygu Nazire Kaşıkçı takdim etti. TFSF Altın Madalya kazananı Süleyman Üzümcü ve TFSF Gümüş Madalya kazananı İbrahim Aysündü ödüllerini Duygu Nazire Kaşıkçı’dan teslim aldı. TFSF Bronz Madalya kazananı Eshagh Aghaei ise ödülünü, TFSF Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Bölge Sorumlusu Tülay Emek’in elinden aldı. ‘En Çok Sergileme Ödülü’nü kazanan Maria Cristina Garzone’ye ise ödülü fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar tarafından takdim edildi.

Öte yandan yarışmanın birincisine 12 bin dolar, ikinciye 6 bin dolar, üçüncüye 3 bin dolar değerinde uçak bileti verilecek. FIAP, GPU, TFSF ilk üç derecelerine layık görülenler de yine biner dolar değerinde uçak bileti ile ödüllendirilecek.

Kaynak: İHA

Daha Fazla Oku
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen – Zafer Havalimanı uçuşları başladı

Yayınlayan

Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Sabiha Gökçen- Zafer Havalimanı arasında uçuşlara başladı. Pegasus, Brüksel, Köln ve Düsseldorf’a yapılacak uluslararası uçuşların yanı sıra her Çarşamba 22:05’te Sabiha Gökçen Havalimanı ile Zafer Havalimanı, her Perşembe 07:35’te Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında karşılıklı uçuşlar yapacak.

Pegasus Havayolları, Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı’na ilk uluslararası uçuşunu Brüksel’den gerçekleştirdi. Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Zafer Havalimanı’na Brüksel, Düsseldorf, Köln gibi uluslararası uçuşların yanı sıra, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da yurt içi seferlerini sürdürecek. Pegasus Havayolları ve Zafer Havalimanı arasında yapılması planlanan uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zafer Havalimanı’na her Çarşamba saat 22:05’te, Zafer Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise her Perşembe 07:35’te yapılacak karşılıklı uçuşlar ile sürecek.

Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında haftalık düzenli olarak gerçekleştirilecek uçuşlar Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizmine büyük faydaları olan Kütahya, Afyon, Uşak illerinin ekonomik ve sosyal gelişimine de katkı sağlayacak. Zafer Havalimanı’nın artan düzenli uçuşları,  altyapısı ve tesisleriyle bölgenin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımına uzun vadeli ve kalıcı çözümler sunmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel

Qatar Airways ve Virgin Australia, Arabian Travel Market’te Yeni Stratejik Ortaklığını Açıkladı

Yayınlayan

Yeni anlaşma, Virgin Australia ve Qatar Airways yolcularına benzersiz ödüller ve her iki havayolunun ağında sorunsuz seyahat sunan kapsamlı bir kod paylaşımı anlaşması ve benzersiz üyelik ortaklığı avantajları içeriyor.

Bu anlaşma Qatar Airways yolcuları için Avustralya’daki 35 destinasyonda ve Virgin Australia yolcuları için dünya çapında 140’tan fazla destinasyonda artan seyahat seçenekleri ve avantajları sunacak.

DOHA, Katar : Qatar Airways, 2021 Skytrax endüstri ödüllerinde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi ve Avustralya’nın en sevilen taşıyıcısı Virgin Australia, bugün her iki havayolunun ağlarını, dinlenme salonlarını ve üyelik programlarını önemli ölçüde genişletecek yeni bir stratejik ortaklığı duyurdu.

Yıl ortasında başlayacak olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya ağ geçitleri ve Melbourne, Sidney dahil olmak üzere önemli Virgin Australia merkezleri arasında uygun aktarma seçenekleriyle, Avustralya ve Qatar Airways’in küresel ağı arasında seyahat ederken yolculara daha fazla erişim, benzersiz müşteri deneyimi ve benzersiz avantajlar sağlayacak. Brisbane, Adelaide ve Perth ile yapılan anlaşmalar, Avustralya için kritik bir ticaret ve turizm artışı sağlarken, her iki havayolunun müşterileri için yeni bir seyahat fırsatları dünyası sunacak.

Ortaklık anlaşması, Qatar Airways’in önemli bir varlık gösterdiği Dubai’deki Arabian Travel Market’in başlangıcında duyuruldu.

Qatar Airways şu anda Melbourne, Sidney, Brisbane ve Perth’e günlük uçuşların yanı sıra Adelaide’ye Auckland, Yeni Zelanda’ya devam eden haftalık üç uçuş gerçekleştiriyor. Yeni kod paylaşımı anlaşması sayesinde, Qatar Airways yolcuları, Virgin Australia’nın geniş iç hat ağındaki Cairns, Gold Coast, Alice Springs ve Broome dahil olmak üzere Avustralya’nın önemli turistik destinasyonları da dahil 35 varış noktasına tek bir rezervasyonla sorunsuz bir şekilde seyahat edebilecek. Qatar Airways yolcuları ayrıca Virgin Australia’nın Fiji ve Queenstown, Yeni Zelanda dahil olmak üzere yakın zamanda yeniden faaliyete geçen kısa mesafeli uluslararası pazarlarına da erişebilecek. Benzer şekilde, Virgin Australia müşterileri ve havayolunun ödüllü Velocity Frequent Flyer üyeleri, Virgin Australia misafirleri için, Qatar Airways’in geniş ağına erişim, çok çeşitli destinasyonlara tek noktadan bağlantı ve Virgin Australia web sitesi aracılığıyla Qatar Airways uçuş rezervasyonu yapma olanağı sağlar. Qatar Airways, Avrupa’da 54 şehre haftada 600’den fazla uçuşla hizmet veriyor ve Virgin Australia müşterileri için çok çeşitli yeni seçenekler sunuyor. Aynı şekilde, Qatar Airways yolcuları, www.qatarairways.com  üzerinden Virgin Australia ağına uçuş rezervasyonu yapabilir.

Stratejik ortaklık, Qatar Airways Privilege Club üyelerinin Virgin Australia ile uçarken Avios kazanmalarına ve kullanmalarına olanak tanıyan karşılıklı üyelik avantajlarını da içerecek ve Velocity üyelerine Qatar Airways hizmetlerinde seyahat ederken benzer avantajlar sağlanacak. Privilege Club ve Velocity üyeleri ayrıca, statü kademesine bağlı olarak ücretsiz dinlenme salonu erişimi, ücretsiz ekstra bagaj hakkı, öncelikli check-in, öncelikli uçağa biniş ve sırasıyla Virgin Australia ve uçuş sırasında öncelikli bagaj teslimi gibi çok çeşitli diğer benzersiz avantajlardan yararlanacak.  Qatar Airways Privilege Club kısa süre önce Avios ile ortaklığı aracılığıyla programını geliştirerek üyeleri için tahakkuk ve geri ödeme fırsatlarını önemli ölçüde genişletti.

Virgin Australia ile olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya’yı dünyaya bağlama konusundaki uzun vadeli taahhüdüne dayanmaktadır. COVID-19 salgını sırasında, Qatar Airways, Avustralya’ya sürekli olarak uluslararası hizmetler sunan ve Avustralyalıların evlerine dönmeleri için kritik bağlantılar sağlayan tek havayoluydu.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Avustralya ile güçlü, uzun süreli bir ilişkimiz var ve Virgin Australia ile bu anlaşma en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda geliyor. Bu ortaklık Avustralyalı yolculara Aileleri ve arkadaşları ile yeniden bağlantı kurabilmek ve ticaretin çarklarını devam ettirebilmek için son iki yılda şiddetle özledikleri dünyaya erişim sağlayacaktır. Daha uzaklara seyahat edenler için, merkezimiz Hamad Uluslararası Havalimanı’nın ödüllü olanaklarından yararlanarak ileriye doğru yolculuklarını mümkün kılacaktır. Ayrıca güzel, kozmopolit Avustralya ülkesini Katar’a uçan yolcularımıza da açacaktır.

Virgin Australia Group İcra Kurulu Başkanı Jayne Hrdlicka şunları söyledi: “Bugün, uluslararası seyahat etmeye aç olan Virgin Australia ve Velocity Frequent Flyer üyeleri için harika bir haber. Unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmaya inanılmaz derecede odaklandık ve Qatar Airways ile olan yeni ortaklığımız, Virgin Australia’nın ayak izini Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da önemli ölçüde genişletecek ve konuklarımıza dünyayı sorunsuz bir şekilde görebilmeleri için yüzlerce imkan daha sunacak. Virgin Australia ve Qatar Airways, ödüllü hizmetleriyle tanınırlar ve güçlerini birleştirmeleri, birlikte Avustralya, Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve ötesi arasında seyahat ederken inanılmaz bir deneyim sunabilmemiz anlamına gelir. Qatar Airways, pandemi sırasında zor koşullarda dünyayla hayati bağlantıyı sürdürmekte Avustralya için çok önemli bir ortak oldu. Qatar Airways’in Virgin Australia ailesine katılmasından gurur duyuyoruz ve konuklarını yıl ortasında Virgin Australia hizmetlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Devamını Oku

Genel

Eurowings Airlines, Zafer Havalimanı seferlerine başlıyor

Yayınlayan

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Eurowings uluslararası sefer düzenlediği havalimanları arasına Zafer Havalimanı’nı da ekledi. Eurowings Zafer Havalimanı’na ilk seferlerini 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlatacak.

Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’na yeni uluslararası uçuş hatları ile güçlenmeye devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerinden Eurowings de 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Zafer Havalimanı – Düseldorf arasında karşılıklı sefer düzenlemeye başlayacağını duyurdu. Pegasus Havayolları ve Corendon Airlines’ın ardından Zafer Havalimanı’nı uluslararası uçuşlarına ekleyen üçüncü havayolu şirketi olan Eurowings, 21 Temmuz’da da Stuttgart seferlerini başlatacak. Uygun maliyetli bilet fiyatları ve güvenli uçuşları ile Avrupa’da ağrılıkla tatilciler tarafından tercih edilen Eurowings müşteri memnuniyeti sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor.

Dünya standartlarındaki modern altyapısı ve tesisleri ile bölge ulaşımına 7/24 hizmet sunarak destek veren Zafer Havalimanı, son dönemde eklenen yeni uçuş hatları ile gelişimini sürdürüyor. Zafer Havalimanı, Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizminde önemli bir gelişim potansiyeline sahip olan Afyon, Uşak ve Kütahya illerinin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımı ihtiyacına modern, uzun vadeli ve kalıcı bir çözüm getiriyor.

İç Ege bölgesinin sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeline duyulan büyük güvenin göstergesi olan ve nesiller boyu kullanılacak, kalıcı ve stratejik bir eser olan Zafer Havalimanı, modern altyapı olanakları ve kolay ulaşım avantajı ile ülkemizin ulaşım altyapısına ve ekonomik gelişimine çok yönlü katkılar yapmaya devam edecek.

Devamını Oku

Kategoriler

Popüler Haberler