Connect with us

Genel

Emirates, Tel Aviv uçuşlarına başlama tarihini 23 Haziran olarak belirledi

Yayınlandı

Emirates, 23 Haziran 2022 itibarıyla Tel Aviv’e günlük uçuşların başlayacağını duyurdu. Emirates Tel Aviv seferlerini, First Class yolcuları için sekiz adet özel süitli kabin, Business Class yolcuları için 42 adet yatağa dönüşebilen koltuk ve Economy Class yolcuları için 304 adet ferah ve geniş koltuk sunan üç sınıflı düzenlemeye sahip Boeing 777-300ER uçağı ile gerçekleştirecek.

Emirates Havayolu Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: “Covid seyahat kısıtlamalarının dünya genelinde gevşemeye devam etmesiyle ve daha fazla sınır kapısının seyahate açılmasıyla birlikte nihayet bu yaz yolcularımızı Tel Aviv uçuşlarımızda ağırlamayı, kendilerine merkezimiz Dubai’den uçuş ve geniş çapta bağlantı seçeneği sunmayı heyecanla bekliyoruz. Emirates’in İsrail’e uçuşlarını başlatması sadece muazzam ölçüde biriken talebin ortaya çıkmasını sağlamakla kalmıyor, ayrıca kendimize özgü misafirperverliğimiz ve sunduğumuz ödüllü uçak içi hizmetimizin yanı sıra, yolcularımıza daha fazla seçenek sağlaması ve işletmeler için ise, Dubai’yi ve onun da ötesinde geniş uçuş ağımızda bulunan yaklaşık 130 noktayı ziyaret etmek için daha fazla fırsat sunulması anlamına gelecek.”

Adnan Kazım sözlerine şöyle devam etti: “Emirates ticaret ve turizm için yeni fırsatlar yaratma ve BAE ile İsrail arasında çift taraflı bağları güçlendirme gayesindedir. Yeni hizmetimizin, İsrail’in çok sayıda global seyahat noktası ile bağlantısını arttırma konusunda olumlu bir etkisi olacağına tüm kalbimizle inanıyoruz ve bu hizmeti gerçekleştirmekte gösterdikleri daimi destek için BAE ve İsrail makamlarına teşekkür ediyoruz.” 

23 Haziran’da EK931 sefer sayısı ile yapılacak ilk uçuş yerel saat ile 15:50’de Dubai’den kalkarak 18:00’de Ben Gurion Havalimanı’na varacak. EK932 sefer sayılı dönüş uçuşu ise 19:55’te Tel Aviv’den ayrılarak yerel saat ile 23:59’da Dubai’ye ulaşacak. Uçuş zamanları, Dubai’ye rahat ulaşım ve Tayland, Hindistan, Filipinler, Maldivler, Sri Lanka ve Güney Afrika gibi popüler tatil noktalarına en iyi aktarma fırsatlarını sağlayacak şekilde programlandı.

Flydubai tarafından yapılan çok sayıda günlük ortak uçuşla birlikte, yeni Emirates uçuşları, Yahudi topluluklarına ev sahipliği yapan Avustralya, Hindistan, Filipinler, Tayland ve Güney Afrika genelinde çok sayıda günlük ve haftalık uçuşla Emirates uçuş noktalarından rahat bağlantı imkanı da sunacak. Amerika Birleşik Devletleri ve Brezilya’dan uçacak yolcular Tel Aviv’e seyahatlerine devam etmeden önce, çok sayıda aktivitenin yanı sıra, dünyanın en iyi otellerinden bazılarında konaklama imkânını ve şehrin sembolü niteliğindeki en yeni yapılarında gezilere katılma imkânını da içeren Dubai Stopover paketini seçerek bir mola vermeyi tercih edebilirler.

Dubai Ekonomi ve Turizm Bakanlığına göre, İsrail, 2021 yılında Dubai’nin ilk 20 kaynak pazarı sıralaması içinde yer aldı ve bu sıralamanın, şehrin gitgide genişleyen deneyimler listesi ve sunduğu farklı imkânlar sayesinde 2022 yılında daha fazla ziyaretçiyi ağırlamaya devam etmesiyle birlikte daha üst bir noktaya ulaşması bekleniyor.

Emirates’le seyahat edenler, yolculukları boyunca, Emirates’in ödüllü ürünleriyle ve kabin ekibinin gösterdiği sıcak misafirperverlikle birlikte, kişiselleştirilmiş dokunuşlar ve modern yenilikler beraberinde eşsiz bir uçak içi hizmet deneyiminin keyfini çıkaracak. Yolcular, Yoter Mema Shemagia Li, Happy Times, Isha Ovedet, Africa, The Electrifiers ve Asia dâhil olmak üzere, İbranice dilinde çok sayıda film seçeneği de sunan, 4500’den fazla eğlence kanalı ile Emirates’in uçak içi eğlence sistemi ice’ın keyfini çıkarabilecek.

Emirates ayrıca yakın zamanda, BAE’deki Müslümanların ve Yahudilerin birlik içindeki yaşamını ve aralarındaki karşılıklı saygı ve dostluğu, ayrıca ülke liderliğine hediye edilen bir tarihi Yemenite’yi (Tevrat Parşömeni) hikâye eden ve geniş kitleler tarafından beğenilmiş olan Amen-Amen-Amen belgeselini sunan ilk hava yolu oldu.

Tel Aviv’e yönelik yeni hizmet kapsamında ayrıca her uçuşta 20 tonluk kargo kapasitesi sağlanarak, İsrailli işletmelere ve yeni kurulan şirketlere ilaç ürünleri, yüksek teknoloji ürünleri, meyve ve sebze ile diğer çabuk bozulan ürünler gibi malları ihraç etme olanakları sunulmuş olacak. Ayrıca, uçuşlar sayesinde İsrail’e imalat hammaddeleri ve bileşenleri, yarı iletkenler ve e-ticaret kolilerinin taşınması da planlanıyor.

Emirates, geniş Orta Doğu uçuş ağı kapsamında, Dubai çıkışlı olarak bölge genelinde 12 şehre uçuş gerçekleştiriyor.

Genel

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen – Zafer Havalimanı uçuşları başladı

Yayınlayan

Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Sabiha Gökçen- Zafer Havalimanı arasında uçuşlara başladı. Pegasus, Brüksel, Köln ve Düsseldorf’a yapılacak uluslararası uçuşların yanı sıra her Çarşamba 22:05’te Sabiha Gökçen Havalimanı ile Zafer Havalimanı, her Perşembe 07:35’te Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında karşılıklı uçuşlar yapacak.

Pegasus Havayolları, Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı’na ilk uluslararası uçuşunu Brüksel’den gerçekleştirdi. Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Zafer Havalimanı’na Brüksel, Düsseldorf, Köln gibi uluslararası uçuşların yanı sıra, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da yurt içi seferlerini sürdürecek. Pegasus Havayolları ve Zafer Havalimanı arasında yapılması planlanan uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zafer Havalimanı’na her Çarşamba saat 22:05’te, Zafer Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise her Perşembe 07:35’te yapılacak karşılıklı uçuşlar ile sürecek.

Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında haftalık düzenli olarak gerçekleştirilecek uçuşlar Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizmine büyük faydaları olan Kütahya, Afyon, Uşak illerinin ekonomik ve sosyal gelişimine de katkı sağlayacak. Zafer Havalimanı’nın artan düzenli uçuşları,  altyapısı ve tesisleriyle bölgenin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımına uzun vadeli ve kalıcı çözümler sunmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel

Qatar Airways ve Virgin Australia, Arabian Travel Market’te Yeni Stratejik Ortaklığını Açıkladı

Yayınlayan

Yeni anlaşma, Virgin Australia ve Qatar Airways yolcularına benzersiz ödüller ve her iki havayolunun ağında sorunsuz seyahat sunan kapsamlı bir kod paylaşımı anlaşması ve benzersiz üyelik ortaklığı avantajları içeriyor.

Bu anlaşma Qatar Airways yolcuları için Avustralya’daki 35 destinasyonda ve Virgin Australia yolcuları için dünya çapında 140’tan fazla destinasyonda artan seyahat seçenekleri ve avantajları sunacak.

DOHA, Katar : Qatar Airways, 2021 Skytrax endüstri ödüllerinde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi ve Avustralya’nın en sevilen taşıyıcısı Virgin Australia, bugün her iki havayolunun ağlarını, dinlenme salonlarını ve üyelik programlarını önemli ölçüde genişletecek yeni bir stratejik ortaklığı duyurdu.

Yıl ortasında başlayacak olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya ağ geçitleri ve Melbourne, Sidney dahil olmak üzere önemli Virgin Australia merkezleri arasında uygun aktarma seçenekleriyle, Avustralya ve Qatar Airways’in küresel ağı arasında seyahat ederken yolculara daha fazla erişim, benzersiz müşteri deneyimi ve benzersiz avantajlar sağlayacak. Brisbane, Adelaide ve Perth ile yapılan anlaşmalar, Avustralya için kritik bir ticaret ve turizm artışı sağlarken, her iki havayolunun müşterileri için yeni bir seyahat fırsatları dünyası sunacak.

Ortaklık anlaşması, Qatar Airways’in önemli bir varlık gösterdiği Dubai’deki Arabian Travel Market’in başlangıcında duyuruldu.

Qatar Airways şu anda Melbourne, Sidney, Brisbane ve Perth’e günlük uçuşların yanı sıra Adelaide’ye Auckland, Yeni Zelanda’ya devam eden haftalık üç uçuş gerçekleştiriyor. Yeni kod paylaşımı anlaşması sayesinde, Qatar Airways yolcuları, Virgin Australia’nın geniş iç hat ağındaki Cairns, Gold Coast, Alice Springs ve Broome dahil olmak üzere Avustralya’nın önemli turistik destinasyonları da dahil 35 varış noktasına tek bir rezervasyonla sorunsuz bir şekilde seyahat edebilecek. Qatar Airways yolcuları ayrıca Virgin Australia’nın Fiji ve Queenstown, Yeni Zelanda dahil olmak üzere yakın zamanda yeniden faaliyete geçen kısa mesafeli uluslararası pazarlarına da erişebilecek. Benzer şekilde, Virgin Australia müşterileri ve havayolunun ödüllü Velocity Frequent Flyer üyeleri, Virgin Australia misafirleri için, Qatar Airways’in geniş ağına erişim, çok çeşitli destinasyonlara tek noktadan bağlantı ve Virgin Australia web sitesi aracılığıyla Qatar Airways uçuş rezervasyonu yapma olanağı sağlar. Qatar Airways, Avrupa’da 54 şehre haftada 600’den fazla uçuşla hizmet veriyor ve Virgin Australia müşterileri için çok çeşitli yeni seçenekler sunuyor. Aynı şekilde, Qatar Airways yolcuları, www.qatarairways.com  üzerinden Virgin Australia ağına uçuş rezervasyonu yapabilir.

Stratejik ortaklık, Qatar Airways Privilege Club üyelerinin Virgin Australia ile uçarken Avios kazanmalarına ve kullanmalarına olanak tanıyan karşılıklı üyelik avantajlarını da içerecek ve Velocity üyelerine Qatar Airways hizmetlerinde seyahat ederken benzer avantajlar sağlanacak. Privilege Club ve Velocity üyeleri ayrıca, statü kademesine bağlı olarak ücretsiz dinlenme salonu erişimi, ücretsiz ekstra bagaj hakkı, öncelikli check-in, öncelikli uçağa biniş ve sırasıyla Virgin Australia ve uçuş sırasında öncelikli bagaj teslimi gibi çok çeşitli diğer benzersiz avantajlardan yararlanacak.  Qatar Airways Privilege Club kısa süre önce Avios ile ortaklığı aracılığıyla programını geliştirerek üyeleri için tahakkuk ve geri ödeme fırsatlarını önemli ölçüde genişletti.

Virgin Australia ile olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya’yı dünyaya bağlama konusundaki uzun vadeli taahhüdüne dayanmaktadır. COVID-19 salgını sırasında, Qatar Airways, Avustralya’ya sürekli olarak uluslararası hizmetler sunan ve Avustralyalıların evlerine dönmeleri için kritik bağlantılar sağlayan tek havayoluydu.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Avustralya ile güçlü, uzun süreli bir ilişkimiz var ve Virgin Australia ile bu anlaşma en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda geliyor. Bu ortaklık Avustralyalı yolculara Aileleri ve arkadaşları ile yeniden bağlantı kurabilmek ve ticaretin çarklarını devam ettirebilmek için son iki yılda şiddetle özledikleri dünyaya erişim sağlayacaktır. Daha uzaklara seyahat edenler için, merkezimiz Hamad Uluslararası Havalimanı’nın ödüllü olanaklarından yararlanarak ileriye doğru yolculuklarını mümkün kılacaktır. Ayrıca güzel, kozmopolit Avustralya ülkesini Katar’a uçan yolcularımıza da açacaktır.

Virgin Australia Group İcra Kurulu Başkanı Jayne Hrdlicka şunları söyledi: “Bugün, uluslararası seyahat etmeye aç olan Virgin Australia ve Velocity Frequent Flyer üyeleri için harika bir haber. Unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmaya inanılmaz derecede odaklandık ve Qatar Airways ile olan yeni ortaklığımız, Virgin Australia’nın ayak izini Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da önemli ölçüde genişletecek ve konuklarımıza dünyayı sorunsuz bir şekilde görebilmeleri için yüzlerce imkan daha sunacak. Virgin Australia ve Qatar Airways, ödüllü hizmetleriyle tanınırlar ve güçlerini birleştirmeleri, birlikte Avustralya, Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve ötesi arasında seyahat ederken inanılmaz bir deneyim sunabilmemiz anlamına gelir. Qatar Airways, pandemi sırasında zor koşullarda dünyayla hayati bağlantıyı sürdürmekte Avustralya için çok önemli bir ortak oldu. Qatar Airways’in Virgin Australia ailesine katılmasından gurur duyuyoruz ve konuklarını yıl ortasında Virgin Australia hizmetlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Devamını Oku

Genel

Eurowings Airlines, Zafer Havalimanı seferlerine başlıyor

Yayınlayan

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Eurowings uluslararası sefer düzenlediği havalimanları arasına Zafer Havalimanı’nı da ekledi. Eurowings Zafer Havalimanı’na ilk seferlerini 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlatacak.

Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’na yeni uluslararası uçuş hatları ile güçlenmeye devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerinden Eurowings de 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Zafer Havalimanı – Düseldorf arasında karşılıklı sefer düzenlemeye başlayacağını duyurdu. Pegasus Havayolları ve Corendon Airlines’ın ardından Zafer Havalimanı’nı uluslararası uçuşlarına ekleyen üçüncü havayolu şirketi olan Eurowings, 21 Temmuz’da da Stuttgart seferlerini başlatacak. Uygun maliyetli bilet fiyatları ve güvenli uçuşları ile Avrupa’da ağrılıkla tatilciler tarafından tercih edilen Eurowings müşteri memnuniyeti sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor.

Dünya standartlarındaki modern altyapısı ve tesisleri ile bölge ulaşımına 7/24 hizmet sunarak destek veren Zafer Havalimanı, son dönemde eklenen yeni uçuş hatları ile gelişimini sürdürüyor. Zafer Havalimanı, Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizminde önemli bir gelişim potansiyeline sahip olan Afyon, Uşak ve Kütahya illerinin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımı ihtiyacına modern, uzun vadeli ve kalıcı bir çözüm getiriyor.

İç Ege bölgesinin sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeline duyulan büyük güvenin göstergesi olan ve nesiller boyu kullanılacak, kalıcı ve stratejik bir eser olan Zafer Havalimanı, modern altyapı olanakları ve kolay ulaşım avantajı ile ülkemizin ulaşım altyapısına ve ekonomik gelişimine çok yönlü katkılar yapmaya devam edecek.

Devamını Oku

Kategoriler

Popüler Haberler