Connect with us

Genel

Qatar Airways Privilege Club Avios Ödül Programına Geçiş Yaptı

Yayınlandı

Üyeler artık Qatar Airways Privilege Club ile çok çeşitli garantili ödül koltuklarından ve kesilen biletleri için rekabetçi fiyatlardan yararlanabilirler.

23-31 Mart tarihleri arasında üyeler Nakit + Avios kullanarak bir sonraki uçuşlarında bonus Avios’un keyfini çıkarabilirler.

DOHA, Katar – Qatar Airways, Privilege Club’ın Avios’u ödül para birimi olarak resmen benimsediğini ve havayolunun yaklaşık 150 destinasyondan oluşan geniş ağında seyahat eden üyeler için yeni fırsatlar dünyası açtığını duyurdu. Bu ortaklık, Dünyanın En İyi Havayolunu deneyimlemenin ve Dünyanın En İyi Havalimanı Hamad Uluslararası Havaalanı’nın (HIA) tadını çıkarmanın yanı sıra, Qatar Airways uçuşlarında çok çeşitli garantili ödül koltukları ve rekabetçi fiyatlar da dahil olmak üzere bir avantaj kombinasyonu sunmaktadır.

Avios’u benimseyen Privilege Club’ı kutlamak için üyeler, QRAVIOS promosyon kodunu kullanarak 31 Mart 2022’ye kadar Nakit + Avios kullanarak bir sonraki uçuşlarını rezerve ettiklerinde Business veya First Class’ta 10.000 bonus Avios veya Economy Class’ta 5.000 bonus Avios’un tadını çıkaracaklar. Bu teklif yalnızca qatarairways.com ve mobil Uygulamada kullanılabilir. https://www.qatarairways.com/tr-tr/offers/bonus-avios.html?cid=ORALL61280

Ödül koltuklarının gelişmiş kullanılabilirliği, günde yaklaşık 400 uçuştan oluşan geniş küresel ağından yararlanarak, Avustralya’da beş, Amerika Birleşik Devletleri’nde 12, Orta Doğu’da 21, Afrika’da 28 olmak üzere dünyanın birçok yerine hizmet veren Avios’u Qatar Airways’te geçirirken üyelere daha da büyük bir seçenek sunar. Avrupa’da 35, Asya’da 42.

Oneworld ortakları arasındaki bu ittifak, Qatar Airways Privilege Club üyeleri için sonsuz heyecan verici faydalar getiriyor ve British Airways Executive Club üyelerine Avios hesaplarını birleştirme ve Avios bakiyelerinin hesaplar arasında bakiye sınırlamaları veya transfer ücretleri olmadan sınırsız transferini kolaylaştırma esnekliği sunuyor. Avios’u birleştirme gücü, üyelerin qatarairways.com ve mobil Uygulamada bulunan Qatar Airways ve British Airways ödül uçuşlarında harcama ve kullanma şansı da sağlar. https://www.qatarairways.com/tr-tr/Privilege-Club/Avios.html?cid=ORALL125360.

Üyeler artık daha geniş bir uçuş ödülü seçenekleri yelpazesinde benzersiz harcama fırsatlarıyla daha fazla ödüle erişme avantajına da sahipler. Daha önce yakın zamanda geliştirilmiş Nakit + Qmil seçeneğini kullanmaktan keyif alan üyeler, Nakit + Avios ile aynı ödül avantajlarından yararlanmaya devam edebilir ve üyelere uçuş rezervasyonlarını www.qatarairways.com ve mobil uygulamada kısmen ödeme önceliği verebilir. Avios ayrıca ödül uçuşları, kabin yükseltmeleri, ekstra bagaj ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli ödüller için de kullanılabilir.

Mevcut Privilege Club üyeleri, mevcut Qmil bakiyelerinin 1:1 oran bazında otomatik olarak Avios’a değişmesiyle üyelik programının yeni ödül para birimi Avios’a sorunsuz bir geçiş yaşayacaklar. Privilege Club yeni bir ödül dünyası açarken, Qpoints ve Qcredits gibi tanıdık Privilege Club özellikleri değişmeden kalacak. Ayrıca, ödül uçuşu için Avios miktarı daha önce Qmil ile olduğu gibi kalacaktır.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker, şunları söyledi: “Sektördeki en zor iki yıldan çıkarken, bizi destekleyen ve uçurmamızı sağlayan yolcularımıza, bu şansı anlamlı bir şekilde ödüllendirerek teşekkür etmek istiyoruz. Avios’u benimsemek, üyelerimizin bu zorlu dönemden sonra ihtiyaçlarını tahmin ederek dünya çapında ödül kazanma ve harcama fırsatlarını en üst düzeye çıkarır. Bu, üyelerimiz için en iyi deneyimleri sunma kararlılığımızın bir kanıtıdır ve sadakat programımızı mükemmelleştirme yolculuğumuzu yansıtır. Üyelerimize Avios’u toplama şansı vermek için yeni yollar arayışı içinde, müşteri avantajlarımızın genişlemesini sürdürmeye devam edeceğiz.”

IAG Loyalty CEO’su Sayın Adam Daniels şunları söyledi: “Avios’un gücünün farkına varırken, Qatar Airways artık üyeleri için daha fazla esneklik ve daha zengin ödüller sunabiliyor. Ağına garantili ödül koltuklarının gelmesi ve üyelerin Avios bakiyelerini birleştirebilmeleri bunun iki harika örneğidir. Qatar Airways, Privilege Club’ın küresel üye tabanı için memnuniyeti yeniden tanımlamak istiyor, IAG Loyalty olarak bu önemli yolculukta onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz”.

IAG Loyalty ve Qatar Airways, önümüzdeki aylarda ortaklıktan yeni müşteri avantajlarının yanı sıra Avios’u dünya çapında kazanmanın ve toplamanın daha fazla yolunu tanıtmak için çalışıyor. Gelecekteki avantajlar arasında telekom, perakende, yaşam tarzı, finansal hizmetler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere hem havayolu hem de havayolu dışı ortaklıkların kapsamlı bir listesi yer alacaktır.

Privilege Club son zamanlarda kademe statüsünü genişleterek değerli üyelerinin bağlılığını onurlandırdı. Bu girişim, kademe statüsü Aralık 2021 ile Aralık 2022 arasında yenilenmesi gereken tüm Gümüş, Altın ve Platinum üyelerine fayda sağlar. Bu üyelerin katman geçerliliği otomatik olarak 31 Aralık 2022’ye uzatılır.

Genel

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen – Zafer Havalimanı uçuşları başladı

Yayınlayan

Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Sabiha Gökçen- Zafer Havalimanı arasında uçuşlara başladı. Pegasus, Brüksel, Köln ve Düsseldorf’a yapılacak uluslararası uçuşların yanı sıra her Çarşamba 22:05’te Sabiha Gökçen Havalimanı ile Zafer Havalimanı, her Perşembe 07:35’te Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında karşılıklı uçuşlar yapacak.

Pegasus Havayolları, Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı’na ilk uluslararası uçuşunu Brüksel’den gerçekleştirdi. Ülkenin önde gelen havayolu şirketlerinden olan Pegasus, Zafer Havalimanı’na Brüksel, Düsseldorf, Köln gibi uluslararası uçuşların yanı sıra, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan da yurt içi seferlerini sürdürecek. Pegasus Havayolları ve Zafer Havalimanı arasında yapılması planlanan uçuşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zafer Havalimanı’na her Çarşamba saat 22:05’te, Zafer Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise her Perşembe 07:35’te yapılacak karşılıklı uçuşlar ile sürecek.

Zafer Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında haftalık düzenli olarak gerçekleştirilecek uçuşlar Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizmine büyük faydaları olan Kütahya, Afyon, Uşak illerinin ekonomik ve sosyal gelişimine de katkı sağlayacak. Zafer Havalimanı’nın artan düzenli uçuşları,  altyapısı ve tesisleriyle bölgenin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımına uzun vadeli ve kalıcı çözümler sunmaya devam edecek.

Devamını Oku

Genel

Qatar Airways ve Virgin Australia, Arabian Travel Market’te Yeni Stratejik Ortaklığını Açıkladı

Yayınlayan

Yeni anlaşma, Virgin Australia ve Qatar Airways yolcularına benzersiz ödüller ve her iki havayolunun ağında sorunsuz seyahat sunan kapsamlı bir kod paylaşımı anlaşması ve benzersiz üyelik ortaklığı avantajları içeriyor.

Bu anlaşma Qatar Airways yolcuları için Avustralya’daki 35 destinasyonda ve Virgin Australia yolcuları için dünya çapında 140’tan fazla destinasyonda artan seyahat seçenekleri ve avantajları sunacak.

DOHA, Katar : Qatar Airways, 2021 Skytrax endüstri ödüllerinde ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi ve Avustralya’nın en sevilen taşıyıcısı Virgin Australia, bugün her iki havayolunun ağlarını, dinlenme salonlarını ve üyelik programlarını önemli ölçüde genişletecek yeni bir stratejik ortaklığı duyurdu.

Yıl ortasında başlayacak olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya ağ geçitleri ve Melbourne, Sidney dahil olmak üzere önemli Virgin Australia merkezleri arasında uygun aktarma seçenekleriyle, Avustralya ve Qatar Airways’in küresel ağı arasında seyahat ederken yolculara daha fazla erişim, benzersiz müşteri deneyimi ve benzersiz avantajlar sağlayacak. Brisbane, Adelaide ve Perth ile yapılan anlaşmalar, Avustralya için kritik bir ticaret ve turizm artışı sağlarken, her iki havayolunun müşterileri için yeni bir seyahat fırsatları dünyası sunacak.

Ortaklık anlaşması, Qatar Airways’in önemli bir varlık gösterdiği Dubai’deki Arabian Travel Market’in başlangıcında duyuruldu.

Qatar Airways şu anda Melbourne, Sidney, Brisbane ve Perth’e günlük uçuşların yanı sıra Adelaide’ye Auckland, Yeni Zelanda’ya devam eden haftalık üç uçuş gerçekleştiriyor. Yeni kod paylaşımı anlaşması sayesinde, Qatar Airways yolcuları, Virgin Australia’nın geniş iç hat ağındaki Cairns, Gold Coast, Alice Springs ve Broome dahil olmak üzere Avustralya’nın önemli turistik destinasyonları da dahil 35 varış noktasına tek bir rezervasyonla sorunsuz bir şekilde seyahat edebilecek. Qatar Airways yolcuları ayrıca Virgin Australia’nın Fiji ve Queenstown, Yeni Zelanda dahil olmak üzere yakın zamanda yeniden faaliyete geçen kısa mesafeli uluslararası pazarlarına da erişebilecek. Benzer şekilde, Virgin Australia müşterileri ve havayolunun ödüllü Velocity Frequent Flyer üyeleri, Virgin Australia misafirleri için, Qatar Airways’in geniş ağına erişim, çok çeşitli destinasyonlara tek noktadan bağlantı ve Virgin Australia web sitesi aracılığıyla Qatar Airways uçuş rezervasyonu yapma olanağı sağlar. Qatar Airways, Avrupa’da 54 şehre haftada 600’den fazla uçuşla hizmet veriyor ve Virgin Australia müşterileri için çok çeşitli yeni seçenekler sunuyor. Aynı şekilde, Qatar Airways yolcuları, www.qatarairways.com  üzerinden Virgin Australia ağına uçuş rezervasyonu yapabilir.

Stratejik ortaklık, Qatar Airways Privilege Club üyelerinin Virgin Australia ile uçarken Avios kazanmalarına ve kullanmalarına olanak tanıyan karşılıklı üyelik avantajlarını da içerecek ve Velocity üyelerine Qatar Airways hizmetlerinde seyahat ederken benzer avantajlar sağlanacak. Privilege Club ve Velocity üyeleri ayrıca, statü kademesine bağlı olarak ücretsiz dinlenme salonu erişimi, ücretsiz ekstra bagaj hakkı, öncelikli check-in, öncelikli uçağa biniş ve sırasıyla Virgin Australia ve uçuş sırasında öncelikli bagaj teslimi gibi çok çeşitli diğer benzersiz avantajlardan yararlanacak.  Qatar Airways Privilege Club kısa süre önce Avios ile ortaklığı aracılığıyla programını geliştirerek üyeleri için tahakkuk ve geri ödeme fırsatlarını önemli ölçüde genişletti.

Virgin Australia ile olan ortaklık, Qatar Airways’in Avustralya’yı dünyaya bağlama konusundaki uzun vadeli taahhüdüne dayanmaktadır. COVID-19 salgını sırasında, Qatar Airways, Avustralya’ya sürekli olarak uluslararası hizmetler sunan ve Avustralyalıların evlerine dönmeleri için kritik bağlantılar sağlayan tek havayoluydu.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Avustralya ile güçlü, uzun süreli bir ilişkimiz var ve Virgin Australia ile bu anlaşma en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda geliyor. Bu ortaklık Avustralyalı yolculara Aileleri ve arkadaşları ile yeniden bağlantı kurabilmek ve ticaretin çarklarını devam ettirebilmek için son iki yılda şiddetle özledikleri dünyaya erişim sağlayacaktır. Daha uzaklara seyahat edenler için, merkezimiz Hamad Uluslararası Havalimanı’nın ödüllü olanaklarından yararlanarak ileriye doğru yolculuklarını mümkün kılacaktır. Ayrıca güzel, kozmopolit Avustralya ülkesini Katar’a uçan yolcularımıza da açacaktır.

Virgin Australia Group İcra Kurulu Başkanı Jayne Hrdlicka şunları söyledi: “Bugün, uluslararası seyahat etmeye aç olan Virgin Australia ve Velocity Frequent Flyer üyeleri için harika bir haber. Unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmaya inanılmaz derecede odaklandık ve Qatar Airways ile olan yeni ortaklığımız, Virgin Australia’nın ayak izini Orta Doğu, Avrupa ve Afrika’da önemli ölçüde genişletecek ve konuklarımıza dünyayı sorunsuz bir şekilde görebilmeleri için yüzlerce imkan daha sunacak. Virgin Australia ve Qatar Airways, ödüllü hizmetleriyle tanınırlar ve güçlerini birleştirmeleri, birlikte Avustralya, Orta Doğu, Avrupa, Afrika ve ötesi arasında seyahat ederken inanılmaz bir deneyim sunabilmemiz anlamına gelir. Qatar Airways, pandemi sırasında zor koşullarda dünyayla hayati bağlantıyı sürdürmekte Avustralya için çok önemli bir ortak oldu. Qatar Airways’in Virgin Australia ailesine katılmasından gurur duyuyoruz ve konuklarını yıl ortasında Virgin Australia hizmetlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Devamını Oku

Genel

Eurowings Airlines, Zafer Havalimanı seferlerine başlıyor

Yayınlayan

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketlerinden Eurowings uluslararası sefer düzenlediği havalimanları arasına Zafer Havalimanı’nı da ekledi. Eurowings Zafer Havalimanı’na ilk seferlerini 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlatacak.

Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı’na yeni uluslararası uçuş hatları ile güçlenmeye devam ediyor. Avrupa’nın önde gelen havayolu şirketlerinden Eurowings de 29 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Zafer Havalimanı – Düseldorf arasında karşılıklı sefer düzenlemeye başlayacağını duyurdu. Pegasus Havayolları ve Corendon Airlines’ın ardından Zafer Havalimanı’nı uluslararası uçuşlarına ekleyen üçüncü havayolu şirketi olan Eurowings, 21 Temmuz’da da Stuttgart seferlerini başlatacak. Uygun maliyetli bilet fiyatları ve güvenli uçuşları ile Avrupa’da ağrılıkla tatilciler tarafından tercih edilen Eurowings müşteri memnuniyeti sıralamasında da üst sıralarda yer alıyor.

Dünya standartlarındaki modern altyapısı ve tesisleri ile bölge ulaşımına 7/24 hizmet sunarak destek veren Zafer Havalimanı, son dönemde eklenen yeni uçuş hatları ile gelişimini sürdürüyor. Zafer Havalimanı, Türkiye’nin tarım, ticaret ve turizminde önemli bir gelişim potansiyeline sahip olan Afyon, Uşak ve Kütahya illerinin yurt içi ve yurt dışı hava ulaşımı ihtiyacına modern, uzun vadeli ve kalıcı bir çözüm getiriyor.

İç Ege bölgesinin sosyal ve ekonomik gelişim potansiyeline duyulan büyük güvenin göstergesi olan ve nesiller boyu kullanılacak, kalıcı ve stratejik bir eser olan Zafer Havalimanı, modern altyapı olanakları ve kolay ulaşım avantajı ile ülkemizin ulaşım altyapısına ve ekonomik gelişimine çok yönlü katkılar yapmaya devam edecek.

Devamını Oku

Kategoriler

Popüler Haberler