Dünyadan HaberlerGüncel Haberler

THY Kenya’dan Uçak Kiralıyor

Türk Hava Yolları (THY), Kenya Airways tarafından filodan çıkartılan Boeing 777-300ER tipi uçakları kiralamak için sözleşme imzaladı. 400 koltuklu yolcu uçaklarını yolcu kapasitesi yoğun olan seferlerinde kullanacak.

Türk Hava Yolları (THY), Kenya Airways tarafından filodan çıkartılan Boeing 777-300ER tipi uçakları kiralamak için sözleşme imzaladı. 400 koltuklu yolcu uçaklarını yolcu kapasitesi yoğun olan seferlerinde kullanacak.

Bir süre önce, kapasite fazlası nedeniyle Kenya Airways, 3 Boeing 777-300ER uçağını filosundan çıkartma kararı almıştı. Durum değerlendirmesi yaptıktan sonra uçakları inceleyen THY leasing ile masa oturan Kenya Hava Yolları yetkilileri ile Türk Hava Yolları (THY) arasında uçakları kiralamak için anlaşma imzalandı.

Anlaşmanın imzalanmasından sonra 3 adet uçak Amsterdam’da KLM tesislerine gönderilerek bakıma alındıktan sonra THY’nin filosuna katılacak.

Türk Hava Yolları (THY)’nin filosunda hali hazırda 23 adet Boeing 777-300ER tipi uçak bulunuyor. Yeni gelecek uçaklar, yolcu yoğunluğunun olduğu Hindistan başta olmak üzere farklı ülke seferlerinde kullanılacak. Gelen yeni üç adet uçak iki sınıflı kabine sahip.  28’i business 372’si de ekonomi toplam 400 koltuk bulunuyor. THY’nin filosundaki 777’lerin koltuk kapasiteleri ise 337 ila 349 arasında değişiyor.

Show More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.